Harri Kingo: vasakliberaalse leeri kõrged reitingud sillutavad teed järgmisteks Riigikogu valimisteks

Repliik,
Nii peaks reitingutega asi välja nägema.

“Mina – vandenõuteoreetik? Võimalik. Aga ma ei saa seda mõtet ka jagamata jätta.

Mul on tunne, et opositsiooni plaan on pikk. Sihitakse järgmisi Riigikogu valimisi. Näib, et eesmärk on ajada nii Reformierakonna, sotside kui esmaselt Eesti 200 reitingud kõrgeks, et valimistel paljud just neid valiksid.

Eeldus on see, et nn. “hall mass” on suuresti mõjutatav ja sellele kavatetaksegi panustada. Pole ju saladus, et inimestel on kalduvus eelistada seda, kes näib tugevam. Praegused Eesti 200 arusaamatult kõrged reitingud nende tugevust peavadki demonsteerima.

Tundub, et see pikk plaan näeb ette, et järgmise valitsuse moodustavad Reformierakond, Eesti 200 ja sotsid. Ja see on ka nende tänaste Eesti 200 arusaamatute reitingute põhjus ja mõte.

Sellist mängu saab aga mängida vaid ühel põhjusel: see põhjus on e-valimised. USA oli meile just kurb näide, kuidas on võimalik valimistulemusi võltsida vastavate programmide abil valimiste serveris. Opositsioon sellele panustab, näib mulle. Et valimiste tulemus poleks valimiste järel absurdne, siis on vaja enne seda tõsta ja hoida planeeritud võitjate reitingud kõrged.

Reform tegi eelmistel valimistel ju ilmselge vea, mida oli palja silmaga näha – krabas endale e-hääletamisel liiga suure hulga e-hääli. Pole võimalik, et ausalt – e-hääletuse tulemused oli liiga absurdsed, et see saanuks olla aus mäng. Seekord tahetakse seda planeeritud suurt häältesaaki näidata asjade loomuliku seisu ja loogilise tulemusena. Reitingufirmad tagavad selleks plaanitud reitingud.

Jajah, võimalik, et ma olen siin vandenõuteoreetikute teooriatest mõjutatud. Aga… võimalik, et ma ei ole. Eks mõtelge ja otsustage ise.”

Harri Kingo, poliitikavaatleja

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused