Harri Kingo: vihakõneseadus võrdub üldrahvaliku ajuhalvatuse kehtestamisega

Repliik,
- Updated
Vihakõneseadus sulgeb suud.

“Vihakõneseadus asetab meid kõiki väga raskesse olukorda. Me peame oma keele, kogu oma mõtlemise ümber programmeerima. Meie mõtetes ja meie sõnades ei tohi olla enam midagi negatiivset mitte kellegi ega mitte millegi aadressil. Kõik olgu vaid positiivne.

Kes midagi või kedagi kritiseerib, see tegeleb juba vihakõnega, halvustamisega, vihkamise levitamise ja õhutamisega kritiseeritava suhtes ja sellele võib järgneda karistus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Me ei tohi enam olla kriitilised soo, seksuaalsuse, rahvuse, rassi, välimuse, hügieeni, viisakuse, vanuse, hariduse, oskuste, pädevuse, eetilisuse jne. alusel. Mitte midagi isiklikku ja negatiivset ei tohi kritiseerida. Isegi mitte kellegi vanusest tingitud rumalust või pimedast fanatismist tingitud äärmuslust.

Me ei tohi olla enam kriitilised kellegi suhtes isegi tema ilmselge rumaluse alusel. Samuti kellegi poliitiliste, maailmavaateliste, usuliste tõekspidamiste alusel. Või selle alusel, et kellelgi puudub isegi elementaarne arusaamine poliitikast, maailmast, puudub maailmavaade, puudub usuline arusaamine.

Lollus ja tarkus saavad võrdseteks, teadmine ja teadmatus on identse väärtusega, kurjus peab olema sama sallitud kui on headus jne. jms.

Selline olukord on inimarengu lõppjaam. Palju õnne – me oleme kohal!

Vihakõne rahvale seaduseks kirjutamine samm on võrdne meile üldrahvaliku ajuhalvatuse kehtestamisega. Sest ärge unustage – ükski seadus pole täiuslik, kõikehõlmav ja igat olukorda käsitlev.

Nagu me väga hästi oleme aru saanud ja teame – iga seadus on tõlgendatav just nii, nagu see on hetkel kellelegi vajalik ja õige. Ja kui on vajalik ja õige teie kõige tavalisem köhatus vihakõneks tõlgendada, siis seda ka tehakse.”

Harri Kingo, poliitikavaatleja

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused