Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Helle-Moonika Helme: “Kas varsti oleme õnnelikud tuhande-eurose elektrihinna üle?”

-
14.12.2021
Helle-Moonika Helme
© UU

Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Helle-Moonika Helme tuletab elektri hinda vaadates ja peaminister Kaja Kallase juttu kuulates, kus ta kiitles, et börsihind võib vahel ka madal olla ja seda ju keegi tagasi ei küsi, meelde ühte vana anekdooti.

“Läks mees majavalitsusse ja kurtis, et korter on väike ja nad ei mahu perega kuidagi ära. Et äkki saaks suurema korteri.

Majavalitseja ütles, et korterit tal anda ei ole, aga tal on anda üks hää nõu – et võtku praegusesse korterisse elama veel ämm, koer, siga ja kits, elagu nii neli nädalat ja siis saatku ämm koos loomadega maale tagasi.

Pärast seda on ta õnnelik, sest saab aru, kui palju tal tegelikult ka praeguses korteris ruumi on.”

Helme: „Täpselt samamoodi oleme praegu õnnelikud, kui saame pärast seda, kui elekter maksis 1000 EUR /MW, oma pesu pesta, süüa teha ja kütta hinnaga 200eur /MW. Kuigi veel kuu aega tagasi ahmisime õhku sellesama 200 eurose hinna peale…“

“Kas tõesti on nii, et kui Kaja Kallase valitsusel õnnestub meile pakkuda ühel päeval 3000-eurost hinda, siis pärast peame olema tänulikud 1000-eurose hinnataseme eest, millega eksperdid soovitavad meil pesumasinat käima panna ja ahjupraadi teha?” küsib Helme.