Helle-Moonika Helme: peaminister Kaja Kallas saadab Eesti inimesed vallavaestena sotsiaalabi peale elama

Repliik,
- Updated
©UU
Inimestel tuleb praeguse valitsuse võimul olles üha enam sente ja eurosid lugeda. Pilt on illustratiivne.

EKRE Riigikogu saadik Helle-Moonika Helme kirjutab sotsiaalmeedias vastuse peaminister Kaja Kallase väitele, et “vähemkindlustatutel on võimalus saada rahalist toetust, et kõrgenenud elektrihinnaga toime tulla.”

“Peaminister Kaja Kallase meelest on täiesti normaalne, et suurem osa Eesti inimestest peab hakkama kõrge elektrihinna tõttu sotsiaalabi taotlejate kerjajärjekorras end alandamas käima, peaasi, et praegune valitsus oma haiget rohepööret, mis hävitab veel viimsegi järelejäänud osa meie majandusest, ellu saaks viia.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Meie inimeste jalge alla tallatud inimväärikus, purunenud unistused, laste toimetulek, suure hulga siiani hakkamasaanud perede vaesusesse kukkumine, ühiskondlik stress – kõik see võetakse kokku vaid ühes soovituses – kui ei saa hakkama, pöördu sotsiaaltoetuste saamiseks kohaliku omavalitsuse poole!

Kui küüniline!

See on sama küüniline, nagu tema soovitus peale 11. aprilli meeleavaldusi, kus inimesi riigi poolt täiesti ebaproportsionaalselt ja jõuliselt menetleti – kui keegi tunneb, et tema õigusi on rikutud, pöördugu kohtusse, meil on õigusriik!

On muidugi, aga kas te kujutate ette, et neil lihtsatel inimestel, kes politseibussi toimetati, et neil on raha ja võimalusi üldse meie õigusriigi poolt pakutavat oma õiguste kaitseks kasutada, eriti riigi vastu?

Ainult väga eluvõõras ja üleolev inimene saab midagi sellist öelda.

Minu arvates on peaministri ülesanne seista oma riigi kodanike eest, et nad ei peaks kõrge elektrihinna tõttu muutuma vallavaesteks või ei peaks oma õigusi riigi vastu kaitsma kohtus (mis on nii kallis, et nad nagunii seda teha ei saa).

Selline üleolev “tuima panemine” rahva murede osas peaministri poolt muutub järjest valdavamaks.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused