Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Helle-Moonika Helme: Sulgeme omadele piirid ja laseme ukrainlased sisse? Absurd!

-
07.04.2020
Helle-Moonika Helme
© Scanpix

Eile käis Riigikogus elav arutelu võõrtööjõu sisselaskmise üle, samal ajal kui omad inimesed jäävad koroonaviirusest tekitatud kriisist töötuks.

Opositsioon ja mõned ettevõtjad ei saa aru, miks me ei võiks Ukrainast inimesi siia tööle tuua või tööluba pikendada. Jutt käib põhiliselt põllumajandusest, aga ka ehitusest.

Riigikogu liige Helle-Monika Helme (EKRE) et tema jaoks on sellised nõudmised absurdsed: „Esiteks – me oleme oma inimesed sulgenud kodudesse, isolatsiooni, et viirusest võimalikult kiiresti lahti saada. Ja siis nõuavad ettevõtjad, et me peame väljast uued koroonajuhtumid vabalt sisse laskma. Hästi – et paneme kaheks nädalaks karantiini ja laseme siis põllule või ehitusele lahti. Vabandust, aga kes tuleb siia kaheks nädalaks kusagile karantiini istuma? Tavaliselt elavad nad mingis korteris üksteise seljas kõik koos. Kas tööandja maksab selle kahe nädala eest neile täispalka (Eesti riik küll ei maksa) ja kas tööandja üürib neile igaühele eraldi korterid ja garanteerib, et nad ka kõik 14 päeva isolatsioonis püsivad? Toitlustab neid kolm korda päevas kontaktivabalt? Sest just nii peab tegema, et oleks kindel, et nad meile Ukrainast uuesti haigust siia ei too.“

Ta lisab, et Ukraina on ise piirid kinni pannud ja ei lase inimesi välja. „Millega nad tulevad, rongid ei käi ja lennukid ei lenda… ja muud sada küsimust. Selle asja lubamine kaotab igasuguse mõtte. Parem kohe mõelda, kuidas oma jõududega hakkama saada,“ kirjutab Helme sotsiaalmeedias.