Inimkonna väljasuremise propageerijad – ehk alustaks teist endist?

Repliik,
©Scanpix
Kliimapaanika tekitab apokalüptilisi meeleolusid. Pilt on illustratiivne.

Ühe 12. klassi tüdruku vastus intervjueerijale on Eesti ühiskonnas omamoodi plahvatuse tekitanud.

Delfi TV reporteril küsib neiult: “Kas on midagi, mis sulle praegu maailmas eriliselt korda läheb?” ja saab vastuseks: “Maailm on väga tühi ja mõttetu paik ja inimesed peaksid välja surema, sellepärast et kliima soojenemine ja kõik poliitikud on nõmedad!”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tahaks väga loota, et neiu pani mõtlematult nendesse sõnadesse südamest tuleva protesti, sest kui ta nii arvabki, siis kisub asi nõmedaks.

Esimene ettepanek tüdrukule oleks ehk sama intrigeeriv: “Alustame väljasuremist siin ja nüüd kohe, alustades sinust!” Paraku enamik inimesi ei taha drastilisi ettepanekuid tehes ennast esimese eeskujuna näha.

Kui maailm on väga tühi ja mõttetu paik, siis ei peaks neiul lahkumisega ka probleeme olema. Kui ta siiski eelistab kõigepealt teiste suremist ja ise tahab mõttetuses edasi elada, siis võiks ju proovida seda maailma mõttekamaks muuta.

Viide kliimasoojenemisele näitab, kuidas noored on selle teemaga ära hirmutatud. Samas võib eeldada, et seesama tüdruk istub suure osa päevast nutiseadmes, ei lülita liigset lampi välja ega tee muudki kliima heaks. Tema jaoks on ainult poliitikud nõmedad. Aga läheks siis ise poliitikasse ja oleks mittenõme?

Kui 17-18-aastane neiu on nii nihilistlikult meelestatud, siis on meie noorte kasvatuses ja õpetuses midagi väga valesti. Üks skandaalne räpikamp laulab see-eest tüdrukule kiidulaulu, lubades talle tasuta kontserdipiletit ja taksot.

Kogu see lugu poleks kõne väärt – selliseid mõttetuid lumehelbekesi on ühiskond küllaga loonud – kuid häirib see positiivne suhtumine inimesse, kes leiab, et inimkond võiks lihtsalt välja surra.

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused