Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Inimkonna väljasuremise propageerijad – ehk alustaks teist endist?

-
05.09.2019
Kliimapaanika tekitab apokalüptilisi meeleolusid. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Ühe 12. klassi tüdruku vastus intervjueerijale on Eesti ühiskonnas omamoodi plahvatuse tekitanud.

Delfi TV reporteril küsib neiult: “Kas on midagi, mis sulle praegu maailmas eriliselt korda läheb?” ja saab vastuseks: “Maailm on väga tühi ja mõttetu paik ja inimesed peaksid välja surema, sellepärast et kliima soojenemine ja kõik poliitikud on nõmedad!”

Tahaks väga loota, et neiu pani mõtlematult nendesse sõnadesse südamest tuleva protesti, sest kui ta nii arvabki, siis kisub asi nõmedaks.

Esimene ettepanek tüdrukule oleks ehk sama intrigeeriv: “Alustame väljasuremist siin ja nüüd kohe, alustades sinust!” Paraku enamik inimesi ei taha drastilisi ettepanekuid tehes ennast esimese eeskujuna näha.

Kui maailm on väga tühi ja mõttetu paik, siis ei peaks neiul lahkumisega ka probleeme olema. Kui ta siiski eelistab kõigepealt teiste suremist ja ise tahab mõttetuses edasi elada, siis võiks ju proovida seda maailma mõttekamaks muuta.

Viide kliimasoojenemisele näitab, kuidas noored on selle teemaga ära hirmutatud. Samas võib eeldada, et seesama tüdruk istub suure osa päevast nutiseadmes, ei lülita liigset lampi välja ega tee muudki kliima heaks. Tema jaoks on ainult poliitikud nõmedad. Aga läheks siis ise poliitikasse ja oleks mittenõme?

Kui 17-18-aastane neiu on nii nihilistlikult meelestatud, siis on meie noorte kasvatuses ja õpetuses midagi väga valesti. Üks skandaalne räpikamp laulab see-eest tüdrukule kiidulaulu, lubades talle tasuta kontserdipiletit ja taksot.

Kogu see lugu poleks kõne väärt – selliseid mõttetuid lumehelbekesi on ühiskond küllaga loonud – kuid häirib see positiivne suhtumine inimesse, kes leiab, et inimkond võiks lihtsalt välja surra.

UU