Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Isamaa platsipühkimine komistab oma prahi otsa

-
15.10.2021
Isamaa vahetab partnereid nagu sokke – nii arvasid nad hiljuti Keskerakonnast. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Tallinn-Väikeses Kalevi peatuses on üleval Isamaa kandidaadi Peep Lassmanni valimisreklaam “Kesklinn. Eestikeelne linn”. Igati õige reklaam, aga…

Tallinn tuleks tõesti muuta eestikeelseks, sest inglise ja vene keel löövad juba üle pea ning pealinn on muutunud multikultuurseks, kuid seda on juba raske, kui mitte võimatu teoks teha.

Paljudest valitsustest läbi käinud Isamaa on mõnikord sõnades massimigratsiooni vastu olnud, kuid tegudes seda alati toetanud. Ütleb ju ka nende üks esipoliitikuid Siim Kiisler, et eestlane võib olla igaüks – tema pakkus seda keenialaste võtmes, ja aafriklasi on linn täis.

Möödunudsuvise “maasikasõja” ajal võitles EKRE üksi ukrainlaste sisseveo vastu, Isamaad toeks polnud. Ja nüüd ehitatakse just Kalevi peatuse vastu, kus Lassmanni reklaam asub, uut ja ülisuurt hoonet korterite ja büroodega, kusjuures ehitusplatsilt kostab vaid vene ja ukraina keel. Sama ka naabruses Türi tänaval ehitatava kolme kortermaja juures ning Magdaleena haigla vastas asuva kõrghoone ehitusel.

Kus oli Isamaa siis, kui eestikeelne Tallinn arvukate ukrainlastega venekeelseks muudeti, nagu kogu ehitussektori töökeskkkond? Kus oli Isamaa siis, kui naabruses Mustamäel tehnikaülikooli kasarmutest neegribarakid said? Vastus on teada: olid vait ja vaatasid, kust endile raha kokku krabada.

Ei ole mõtet tekitada loosungeid, mida ise ollakse alles täis lasknud. Muidugi ei käi see Peep Lassmanni, vaid tema erakonna kohta – tehke ükskord plats sellest selgrootust ja rahaahnest ResPublica-Isamaast puhtaks.