Jaak Madison: kohati tundub nagu juhitaks Läti kaitsepoliitikat Idast?

Repliik,

„Eesti julgeolek on otseses sõltuvuses Läti ja Leedu tegevusest. Eriti Lätist, kus on väikesearvuline palgaarmee ning võimekus kordades kehvem, kui meil,“ kirjutab Riigikogu liige Jaak Madison sotsiaalmeedias.

„Sisuline lahendus praegusele probleemile ja ka ebakindlusele NATO-s, olgu see nii Türgi või Trumpi pärast, on sügavam koostöö Balti riikide vahel. Kurvaks tegevalt frustreeriv on aga vaadata Läti võimetust aru saada reaalsest olukorrast ning astuda vajalikke samme. Siiani ei ole suutnud ega ka soovinud paljud baltlased mõista, et meie julgeoleku ega iseseisvuse eest ei ole vastutav keegi peale meie endi. Ei pea seda tegema Prantsusmaa, Saksamaa või meie „tore“ NATO liitlane Türgi, vaid meie ise oleme vastutavad. Kuid praegune seis näitab jätkuvalt isekat vingumist, et “raha ei ole ning on kulukas”. Riigi pidamine ongi kulukas ja selle tulebki maksta. Paraku ei suuda seda mõista meie head lõunanaabrid, kes on tekitanud olukorra, kus sisuline oht varitseb meid hoopis lõunapiiril, mitte Peipsi ääres.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Läti kaitseministeerium kaldub mitte toetama mitmetuhandelise isikkoosseisuga Baltimaade relvajõudude ühisbrigaadi loomist, selgus täna 8. veebruraril parlamendi alamkomisjonis aset leidnud arutelul Baltimaade kaitsekoostöö üle.

FOTO: Tiina Kõrtsini/ Õhtuleht

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused