Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison liiklusohutuse parandamise abinõudest: rohkem neljarajalisi maanteid, enam politseipatrulle ja autokoolide õpe tõhusamaks

-
10.08.2018
Jaak Madison käib patrullis keskmiselt kord nädalas
© erakogu

EKRE frakstioon ja erakond on tõsiselt mures liiklussurmade drastilise suurenemise pärast Eesti maanteedel. Sel teemal võttis sõna EKRE aseesimees ja ka ise abipolitseinikuna töötav Jaak Madison.

Selle aasta statistika liikluses hukkunute ja viga saanud inimeste osas on rohkem kui masendav. Meie väikse rahvaarvu puhul on iga inimese mõttetu kaotus suur löök. Kas süüdi on kuumus, inimeste hajevil tähelepanu, mõnuained ja alkohol või viletsad teed, on raske öelda, ilmselt on põhjuseid rohkem kui üks. Riigikogu liige ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aaseesimees Jaak Madison näeb liiklusohutuse parandamiseks kolm suuremat meedet. Tema arvates peaks riik ehitama märksa enam neljarajalisi maanteid, tooma teedele tagasi enam politseid ja muuta õpe Eesti autokoolides oluliselt paremaks.

See, et me pole taasiseseisvuse 27 aasta jooksul suutnud välja ehitada neljarealisi teid vähemalt põhisuundades Tallinn-Narva, Tallinn-Pärnu ja Tallinn-Tartu on lubamatu ja pugemine rahapuuduse taha on üsna abitu põhjendus. Raha on olnud palju, kuid seda on raisatud väga arutult paljudele kulukatele rumalustele.

Olukord sisejulgeolekus on Madisoni arvates niigi katastroofiline, aga liikluspolitseis veelgi hullem. Tavalised patrullid on niigi napist aja- ja raharessursist olenemata sunnitud osalema ka liiklusjärelvalves. Madisoni arvates on oluline see, et politsei ülesandeks poleks iga hinna eest inimeste karistamine, hirmutamine ja trahviraha kogumine, vaid oma nähtavuse suurem tagamine teedel, mis juba iseenesest distsiplineeriks liiklejaid ja annaks kindlust, et olukorrast liikluses hoolitakse.

Madisoni sõnul tekitab imestust ka see, kuidas teatud inimesed on autokoolist ja liikluseksmitest läbi pääsenud. Paljud liiklejad ei pea kinni elementaarsetestki asjadest, mida iga autokooli lõpetanu peaks teadma. Eriliselt ohtlikuks läheb aga asi siis, kui sellised liiklejad hakkavad sooritama möödasõidumanöövreid.