Jaak Valge: “EKREle on oluline kogu rahvastikupoliitika, sealhulgas ka sündimus ning rahva tervis.”

Repliik,
©UU
Jaak Valge

Riigikogu liige Jaak Valge (EKRE) kirjutab, et kui äsja Ukrainast toodud odavtöölistega juhtunud õnnetusest midagi positiivset järeldada, siis seda, et head koalitsioonikaaslased võiksid teinekord olla põhimõttekindlamad ning sisserändepoliitika osas edaspidi EKREt rohkem kuulda võtta. “Me ei aktsepteeri pimesi globalistlikke klišeesid, vaid oleme oma poliitika korralikult läbi mõelnud. Ning mitte ainult poliitika, vaid ka strateegia. Teema on oluline ning 19. septembril rullime lahti esindusliku immigratsiooniteemalise rahvusvahelise konverentsi,” teatab Valge.

Jaak Valge: “Loomulikult on EKREle oluline mitte ainult immigratsioon, vaid kogu rahvastikupoliitika, st ka sündimus ning rahva tervis. Eelmise aasta lõpus arutasime mu eestvõttel rahvastikukriisi komisjonis mitmel korral alkoholikahjude vähendamise võimalusi, kuna need on Eestis jätkuvalt erakordselt suured, aga alkoholitarbimise langustrend oli aga alates 2015. aastast aeglustunud või peatunud. Alkoholiaktsiisi alandamine, st varasema rumaluse heastamine oli aga 2019. aastal koalitsioonivalitsuse poolt paratamatu, sest vastasel korral oleksime jätkuvalt osa oma eelarvetulusid mujale viinud, ent alkoholitarvitamise vähenemisele see kaasa ei aidanud. Prognoosisin siiski alkoholikahjude mõningast suurenemist, mis tõepoolest nüüd avaldatud 2019. aasta statistika põhjal ka toimus. Et seda vältida, kirjutasin toona ettepanekute projekti mitmete piirangute kehtestamiseks, mida komisjonis arutasime ja mida ka rahvastiku- ja sotsiaalministrile tutvustasin.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sain nende mõtete eest nii ajakirjanikelt ja ka osadelt oma headelt koalitsioonikaaslastelt päris kõvasti nahutada. Võtsin kahju tuimalt sisse, ja mõtlesin endamisi naljaga pooleks, et olen samasugune kangelane, nagu omaaegne vene narodnik, kes talupoegadele vaimuvalgust viia tahtis, aga selle asemel hoopis kõvasti peksa sai.

Aga jaanuaris-veebruaris otsustasime rahvastikuministri ja sotsiaalministriga, et läheme alkoholipiirangutega edasi. Ent siis tulid hoopis koroonapiirangud, mis tegevuse seisma panid.

2. juunil kirjutasin rahvastikuministrile, et kas võiksime teema uuesti üles võtta, ning kuna vastust ei saanud, siis küsisin sama nüüd poolteist kuud hiljem mõlemate – rahvastikuministri ja sotsiaalministri käest. Paraku oli tulemus sama, st vaikus. Küll aga lugesin 16. juuli Päevalehest Anette Parksepa intervjuud sotsiaalministriga, kus Parksepp märkis, et 2019. aastal oli kümnendi suurim alkoholisurmade arv ja uuris ministrilt, kas alkoholikahjude vältimiseks on mingeid uusi algatusi või suundi? Ministri reaktsioon oli sama, mis minugi kirjale, vaikus… Ma ei oska sellest muud välja lugeda, kui vastust, et mingeid algatusi pole.

Ma ei tea, kas vahepeal on midagi heade koalitsioonikaaslaste hoiakutes muutunud? Minu käest, kes ma veel jätkuvalt rahvastikukriisi probleemkomisjoni esimees olen, ei ole veel midagi otse küsitud, aga tunnen teema eest vastutavana, et olen nüüd kaks korda nahutada saanud – esimene kord sellepärast, et algatasin alkoholipiirangute kehtestamise, teine kord selle eest, et ma seda ei ole teinud. Seda on ehk isegi EKRE poliitiku kohta pisut liiga palju, igatahes on EKRE seisukohalt teema jätkuvalt üleval.”

6 commentsOn Jaak Valge: “EKREle on oluline kogu rahvastikupoliitika, sealhulgas ka sündimus ning rahva tervis.”

 • Avatar

  Ühe lapse pensionimaksjaks kasvatamise kogupanus on 200kEURi ja kolme kestmiseks piisava oma 600kEURi. Jooksva rahastuse tõttu toimiv I samba pension ei arvesta inimese panust pensionimaksjate kasvatamisesse ja on seega poolsolidaarne, milles solidaarset pensionit saab ka see, kes pole solidaarselt panustanud pensionimaksjate kasvatamisesse. Seetõttu OSTAB riik noori peresid lapsi mittemuretsema 200kEURi tükk. Kinni ei maksa riik, vaid suurperelised 3+n, kes teevad suurema, kui 600kEURi panuse pensionimaksjate kasvatamisesse suuremat pensionit saamata. Lastetu pere “võidab” sellisest kommunistlikust I sambast 3 lapse mittekasvatamisega 600kEURi, ühelapseline 400kEURi, kahelapseline 200kEURi ja kolmelapseline ei võida midagi, sest kulutab kogu 600kEURi piisava hulga 3 laste kasvatamisele meile kõigile ühisteks pensionimaksjateks. Lolliks peetud suurperelised 3+n maksavad kogu selle pensionikommunismi kinni tehes suuremat kui 600kEURi panust, selle eest suuremat pensionit saamata. Seni on iibepuudelised 2- pered kulutanud oma laste mittekasvatamisest järele jäänud raha turismireisidele. Mis saab viirusekriisi tõttu nüüd lastetu pere 600kEURi järele jäävast rahast? Kuhu saab kulutada nüüd raha nii, et see ei läheks laste pensionimaksjaks kasvatamise toetamisele? Ega ometi muudeta I sammas täissolidaarseks ja sellega koos kehtestata ka solidaarne lastetusmaks(pensionimaksjate kasvatamise toetusmaks)?

  • Avatar

   Räägime pisut sellest “solidaarsusest”.
   Mina olen maksnud makse peaaegu 40 aastat, nii ühele, kui teisele riigile.
   Niisiis, tänaseks olen selle 40 aastat pika tööstaaži, maksude maksmise jms eest üle viie aasta ravikindlustuseta.
   Et mine töötukassasse?
   Ei lähe, ma ei luba ennast mõnitada, kui minule mehele, pakutakse “palk kokkuleppel” nõudepesija kohta ja kui ma igal juhul sellest keeldun, leitakse, et mul pole tööharjumust ja mind on vaja saata “tööklubisse”, mis tegelikkuses tähendab linna vahel koos kriminaalidega, kel see ÜKT, koerasita ja konide korjamist.
   Selline on skeem, mida on kasutatud minu väga hea hariduse ja haritusega tuttavate osas ja kui mulle tehti selgeks töötukassa pealiku kirjas, et mina olla joodik ja varas, mis sest, et ma ei varasta ja olen aastakümneid alkoholi tarbimata elanud- sain aru, et tegemist on mingi skeemiga ja ei imesta, et tegelikult ei käi tööl ca 120 000 inimest, sest enamusel neist on eneseväärikus ja uhkus.
   Kui esitada nüüd küsimus, et kui end mõnitada ei lase, oled terve elu korrektselt makse maksnud ja miks selle eest midagi ei saa, siis tulebki kirjalik, dokumendina kvalifitseeruv sõnum, et makstakse ju solidaarselt!
   Pmt mina tõlgendan sellist vastust siiski sõnumina: “Ise olid loll! Solidaarselt!”
   On arusaadav, et selline süsteem on loodud selleks, et võimalikult vähe kodanikke oleks “ametlikud töötud”, et parandada riigi statistilisi näitajaid, sest kümnendik töövõimelistest tööta oleks ju kole statistika, mis sest, et tõde.
   Ka hoiab riik kokku selliselt varem “solidaarselt” Euroopa suurima maksukoormusega riigis makse maksnute pealt mitte just marginaalse summa, mille saab mistahes ogaruste peale laiaks lüüa.
   Kogu selles hingematvas solidaarsuses on välja kujunenud olukord, mis küll riigi suhtes erilist usaldust ei ärata ja meenutab selle Suure- ja Väikese Peetri leivakottide tühjakssöömise lugu.
   Kõik see inetu matemaatika pensionide rehkendamisel, kus end vigaseks töötanud saavad kolme aasta eest ühe ja kabinetis toole poleerinud üks- ühele aastad kirja.
   Paljud minu sõbrad ja tuttavad on Eestist lahkunud mitte mingitel materiaalsetel kaalutlusel vaid põhjusel, et ka mujal leiab ogarust, aga see ei toimu nende silme all nende sünni- ja lapsepõlvemaal, kus toimuvat on vaadata väga valus.
   Minu arvamus on selline, et riik on meil ehitatud üles ebaõiglusele ja on loodud klannid, kes vabalt võivad teha mida pähe tuleb ja kui uskuda siit lahkunuid, siis mujal sellist janti ei toimu, ametnikud ei ülbitse, asjad saab inimlikult aetud.
   Ka on meie kiidetud E-riik loonud olukorra, milles riigiametitega suhtlemine on anonüümne, mis omakorda võimaldabki kodanikega oma suva järgi vägivallatseda või neid alandada ja sundida niigi vaevatud kodanikku riigiametite töö ise ära tegema.
   Mis kuradi jaoks on ametnik, kui kodanik ISE peab tema töö E-s ära tegema!?
   Kõik see “keskonnasäästlik paberivaba” värk on bluff, sest sellise mittemidagitegevate ametnike kabinettide sisustamiseks on langetatud metsa ja keskkonda kahjustatud kordades ja kordades enam kui kuluks inimlikule, visuaalselt vaadeldavale, otsese kohaloleku jms korral.
   Virtuaalne on tapnud inimlikkuse.
   Vot sellise jandi tarbeks lähevadki teie “solidaarselt” ja kohustuslikult makstud maksud märkimisväärses osas. Virtuaalsuseks…
   Ja niipea, kui te ei maksa, mistahes põhjustel, näidatakse teile sõrmede vahelt pöialt ja te paratamatult küsite endalt, et mis põrgu ja kuradi pärast te ikkagi maksite- terve elu pole haige olnud ja nüüd, kui oleks abi vaja, te seda lihtsalt ei saa, no solidaarselt või nii.
   Ja järgmine mõte on see, et küll sai ikka loll oldud, et siit aastat 15 tagasi jalga ei lasknud…
   Pole vist just ilus pilt?

   • Avatar

    Raha vanurite pensioniks ei teki nende kunagistest tööaastatest ega kunagi saadud palgast, vaid kunagi pensionimaksjaks kasvatatud ühiste laste sotsmaksu pensioniosast jooksvalt läbi Pensionikassa. Nii palju, kui kuu alguses laekub tööandjatelt töötaja palgalt arvestatud sotsmaksu pensioniosa Pensionikassasse, sama palju makstakse ka kohe samal kuul pensionäride pensioniks. Iibepuudeline 2- enamus 90% ja seda esindav iibepuudelise enamusega Riigikogu ja valitsus ei ole huvitatud inimese solidaarse pensioni suurust siduma ta solidaarse panuse suurusega lastest pensionimaksjate kasvatamisesse, sest siis langeks iibepuudelisel enamusel pension ja tõuseks iibelisel 3+ vähemusel. Et mitte kehtestada täissolidaarset pensionisüsteemi, milles inimese solidaarne pension oleks proportsionaalne ta solidaarse panusega pensionimaksjate kasvatamisesse, tegeletakse tähele panu kõrvale juhtimiseks pensioniraha mittetekitavate tööstaaži ja palga osatähtsuse üle arutamisega. Sama hästi võiks üritada inimese pension siduda ta elu jooksul tehtud kükkide arvuga. Oleks viimane aega aru saada, et raha jagamise viise võib välja mõelda suvalisi, kuid kui pole tähtsustatud tegevust, mis tekitab raha, siis pole ka seda, mida jaotada.

   • Avatar

    Ühe lapse pensionimaksjaks kasvatamise kogupanus on 200kEURi ja kolme kestmiseks piisava oma 600kEURi. Jooksva rahastuse tõttu toimiv I samba pension ei arvesta inimese panust pensionimaksjate kasvatamisesse ja on seega poolsolidaarne, milles solidaarset pensionit saab ka see, kes pole solidaarselt panustanud pensionimaksjate kasvatamisesse. Seetõttu OSTAB riik noori peresid lapsi mittemuretsema 200kEURi tükk. Kinni ei maksa riik, vaid suurperelised 3+n, kes teevad suurema, kui 600kEURi panuse pensionimaksjate kasvatamisesse suuremat pensionit saamata. Lastetu pere “võidab” sellisest kommunistlikust I sambast 3 lapse mittekasvatamisega 600kEURi, ühelapseline 400kEURi, kahelapseline 200kEURi ja kolmelapseline ei võida midagi, sest kulutab kogu 600kEURi piisava hulga 3 laste kasvatamisele meile kõigile ühisteks pensionimaksjateks. Lolliks peetud suurperelised 3+n maksavad kogu selle pensionikommunismi kinni tehes suuremat kui 600kEURi panust, selle eest suuremat pensionit saamata. Seni on iibepuudelised 2- pered kulutanud oma laste mittekasvatamisest järele jäänud raha turismireisidele. Mis saab viirusekriisi tõttu nüüd lastetu pere 600kEURi järele jäävast rahast? Kuhu saab kulutada nüüd raha nii, et see ei läheks laste pensionimaksjaks kasvatamise toetamisele? Ega ometi muudeta I sammas täissolidaarseks ja sellega koos kehtestata ka solidaarne lastetusmaks(pensionimaksjate kasvatamise toetusmaks)?

 • Avatar

  Kõik soovitused iibe tõstmiseks on niisugused, nagu meil poleks kehtestatud kommunistliku iseloomuga poolsolidaarset I samba pensionisüsteemi, millega riik OSTAB noori peresid lapsi mittemuretsema tükihinnaga 200kEURi.

 • Avatar

  Seda juttu kui jube oluline rahvas ja selle lapsed on nüüd piisavalt kuuldud, millal siis tegudele üle minnakse ja Eesti tegelike probleemidega tegelema hakatakse?
  Ebaõiglusse, alandusse ja vaesusessa lapsi sigitada on ehk isegi vastutustundetu?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused