Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaanus Karilaid kaitseb käpardist minister Tanel Kiike: aga silmad on tal nii sõbralikud, nii sõbralikud…

27.09.2021
Tanel Kiik liikus Keski toiduahelas järgmisele “levelile”.
© Uued Uudised

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni juht Jaanus Karilaid kaitseb tervise- ja tööministrit Tanel Kiike poliittehnoloogilise võttega, mille kohaselt ministri tehtud head asjad kaaluvad üle kogu tema üha enam ilmseks muutuva käpardlikkuse.

Karilaiu sõnutsi on Kiik seisnud selle eest, et inimestele oleks tagatud tasuta vabatahtlik vaktsineerimine ja mitmed toetusmeetmed ning teda umbusaldades, umbusaldatakse ühtlasi ka tasuta vabatahtlikku vaktsineerimist, töötasu hüvitisi ning tervishoiule lisaraha eraldamist, vahendab BNS.

See on juba demagoogia kõrgeim tase – tasuta vaktsineerimine ei ole kuidagi Kiige teene, see on riigi saavutus ja seda nii Eestis kui kogu maailmas. Lisaks on ääretult demagoogiline väide, et kui ministrit umbusaldada, siis antakse negatiivne hinnang ka tema tehtud headele otsustele.

Reaalsuses see nii ei käi. Kui võimupoliitik sõidab purjus peaga, teeb avarii ja jääb ametist ilma, siis antakse tema tagasikutsumisega hinnang purjuspäi sõitmisele, aga mitte sellele, kui ta on suutnud näiteks madalapalgalistele inimestele täiendavad toetused välja võidelda.

Samamoodi on ka Kiigega koroonarindel – kahtlemata on ta teinud ka häid otsuseid, sest muidu ei oleks ta ammu enam ametis, kuid tema tegevus hakkab üha enam kokku jooksma ja riigi vajadustele vastu töötama, sestap on vaja tema asemele kompetentsem inimene leida. Kiik on ennast lihtsalt ammendanud.

Kunagi oli lugu Leninist, kelle bolševistlik revolutsioon uputas kogu Venemaa verre – “а глаза у него такие добрые-добрые”…