Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Järjekordne Delfi reporter-toimetaja ilastas joana tuntud laulja suunas

-
25.10.2021
Delfi
© UU

Vasakliberaalses meedias on auasjaks tehtud Tõnis Mägit rünnata ja nüüd on selle ette võtnud järgmine vaimne ilastaja Vahur Joa.

“Igasugusel heal ja isiklikul propagandal on vaja nägu ning kui propaganda vedaja selleks ei sobi, saab vankri ette ka kedagi teist rakendada. Just nii on Varro Vooglaid käitunud Tõnis Mäega. Ürituse naelaks ei olnud seal seda organiseerinud Varro Vooglaid, vaid hoopis Tõnis Mägi. Ja just viimase osalemise tõttu kogunes Vabaduse väljakule suur hulk inimesi, kes arvavad, et meditsiinialast infot on kõige mõistlikum saada konservatiivselt provokaatorilt ning “parim enne” möödas lauljalt,” kirjutab Joa loos  “Varro Vooglaid kasutab Tõnis Mäge propagandarelvana”.

Esmalt peab ilastaja muidugi Tõnis Mägit “parim enne” kaudu mõnitama, kuigi Tõnis Mägi staatus pigem tõuseb, ta muutub rahvusmeelsete inimeste seas aina populaarsemaks. Aga olgu see ilastamine Joa enda eetiline mõõt.

Joa ei tundu Tõnis Mägi varasemast elust midagi teadvat – enne meeleavaldust “kasutas propagandarelvana” Tõnis Mägit ka Öölaulupidu, veel varem tõrvikurongkäik ja vabaduslaulikuga tuuritanud artistid, aga kõige rohkem on Tõnis Mägit propagandarelvana kasutanud… Tõnis Mägi ise.

Nimelt on Tõnis Mägi juba aastaid avaldanud üllitisi, milles ta muretseb Eesti pärast, ta on oma murest rääkinud üritustel ja meedias. Seega võtku Joa teadmiseks, et seda meest ei saa keegi propagandarelvana kasutada – ta ise ja tema laulud on relv Eesti vabaduse kaitsel.

Tõnis Mägi ei lähe kunagi kellegi propagandarelvaks, vaid ta läheb oma sõnumit edastama ja parim selleks on “Koit”. Või “Looja, hoia Maarjamaad”.

Joa ise kindlasti meeleavaldust ei näinud – muidu teadnuks ta, et seal kuulati huviga nii Varro Vooglaidu, Markus Järvit, Elvis Brauerit, Sven Sildnikku kui ka paljusid teisi, ning ka musitseerijaid oli küllaga, sealhulgas ka Silvia Ilves, Emma Johanna Lepasoo, Raimondo Laikre ja mitmed teised artistid, ning kõik nad said suure aplausi osaliseks.

Delfi (Kroonika) aga vajub joana ikka enam meediakanalist kanalisatsiooni suunas.