Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Jürgen Ligi ei suuda end kontrollida: peldikuopositsioonist mölapidamatuseni

-
13.12.2021
Jürgen Ligi
© Uued Uudised

Väärastunud kõnepruugiga tuntud Reformierakonna veteranpoliitik, kes eelmisel nädalal nimetas kõiki neid, kes ei kuulu valitsuskoalitsiooni „peldikuopositsiooniks“, süüdistades täna protseduurilisi küsimusi esitanud kolleege otsesõnu mölapidamatuses.

„Mölapidamatuses vaevlevad kolleegid,“ pöördus ta istungit juhtinud parteikaaslase Hanno Pevkuri poole. Selleks hetkeks juba vaevu oma närvisolekut varjata õnnestunud Riigikogu aseesimees ei teinud kohatust ja rahvasaadiku poolt pigem peldiku taha sobivast kõnepruugist loomulikult väljagi ning pani tuima edasi.

Küll aga kutsus Pevkur pidevalt korrale talle ebameeldivaid küsimusi esitanud rahvasaadikuid, mõnda küsijat demonstratiivselt ignoreerides.

Olgu lisatud, et „mölapidamatuse“ ja matsikultuuri, kui Jürgen Ligi sõnu kasutada, tõid parlamendi esindussaali just reformierakondlased eelmises valitsuses, kui nad mitmel erineval moel püüdsid Riigikogu asjalikku tööd häirida. Muu hulgas tassiti toona  demokraatia esindussaali ka plakatid, mis neil küll peagi välja kästi viia.