Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Jüri Ratas soovitas koalitsiooni tuleviku asjus Igor Mangi poole pöörduda, kuid ega toogi midagi tea

-
03.06.2022
Täht langeb, poliitikud võivad soovida uut või vana koalitsiooni. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Valitsuse ümber toimuv on nii segane, et mängu kistakse juba astroloogia, mis aga on samasugune, nagu teatud politoloogid või eksperdid.

1. juunil kirjutas ERR: Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul otsustas peaminister Kaja Kallas praeguse võimuliidu laiali saata, nüüd tuleb poliitikutel joonistada uusi maa ja mere pilte. “Te peate helistama, ma nüüd väga vabandan, võibolla Igor Mangile. Mina ei oska seda ennustada. Ma arvan, et tema on parem asjatundja selles,” ütles Ratas vastuseks ERR-i küsimusele, kas kujunenud olukorras peab ta võimalikuks, et praegune valitsusliit püsib ka pärast jaanipäeva ja sügisel.

Kui lugeda väljaannet “Igor Mang. Astroloogiline prognoos 2022”, siis sealt leiab juunikuu kohta järgmist: “Kuna Jupiter valitseb sotsiaalsetedvuse ja rahvaliikumiste üle, siis tuleb juurde streike, miitinguid ja rahva väljaastumisi. Ühiskondlik surve valitsusele suureneb ja parlamendis käivad ägedad debatid. Kuulda on opositsiooni teravat kriitikat, eriti kuu esimesel nädalal.”

Ja ongi kõik. Streike, miitinguid ja rahva väljaastumisi tegelikus elus praegu pole, kuid ühiskondlik surve valitsusele, ägedad debatid parlamendis ja opositsiooni kriitika on, seega 50:50. Muud Mang ei räägi, ei valitsuse mineku ega allesjäämise kohta.

Hullemaid aegu lubab Mang aasta lõpus, kui tuleb poliitilist võitlust valitsuse ja opositsiooni vahel (aga ei ole öeldud, kes on valitsuses, kes opositsioonis) ja detsembris vihastab rahvast esmatarbekaupade hindade jätkuv tõus. Loogikat selles infos on, kuid uudsust mitte.

Astroloogiaga pole poliitikas midagi peale hakata, poliitikat määravad siiski erakondade tagatoad, mitte planeetide seisud.

UU