Jüri Vipsi võib hukka mõista. Aga hoopis teise asja pärast

Repliik,
©UU
Läänelik “tolerantsus” lämmatab sõnavabaduse.

Eesti peavoolumeedia on saanud kondi hambusse – üks meie võidusõitja kasutas sõna, mis Eestis pole keelatud ning tegi roosaka vihje samasooliste pihta. Aga Jüri Vipsi tasub hukka mõista ainult sellepärast, et ta väidetavalt vabandas oma sõnade pärast. Poleks vaja olnud.

Kolumnist Ivan Makarov väitis ühes oma loos, et sõna „neeger“ on Eestis põlu all ainult vasakliberaalsetes ringkondades, keelekasutuses pole seda keegi keelanud. Jüri Vips sattus kahjuks seda sõna kasutama just uusmarksistlikus ruumis.

Eestis ei peaks keegi „neegri“ pärast vabandama – on ju ka pretensioonikas Tartu Ülikoolis magistrikraadi taotlenud ja kehva tulemuse pärast solvunud Ojochide Obidi pärit Nigeeriast, sarnase nimega riigist. Aga lisaks ei pea seda tegema ka inimeste ees, kes toovad „rassisõja“ Eestisse, kus sellelaadseid probleeme tegelikult pole – ütlevad ju viimsed uudised, et Tartu Ülikooli hinnangul on Obidile antud „E“ täiesti objektiivne hinne. Obidi aga üritas Eestis alustada BLM-i revolutsiooni ja temasuguste ees ei pea keegi vabandama.

Sama on ka „roosa“ seostamisega geidega – LGBT pole mingit vabandamist väärt. See organisatsioon on ekstremistlik ja vihaõhutuslik – tuletagem meelde, kuidas Tartus läks üks lesbitüdruk teadlikult EKRE miitingut geilipuga provotseerima ja teine samasugune Pärnus, kes kirjutas algul artikli geikristlastest, naeris pärast sotsiaalmeedias, et hea olevat konflikti tekitada, pannes ühte sõnad „gei“ ja „kristlane“.

Eestis üritavad viha õhutada ja konflikte tekitada just siinsed BLM-i ja LGBT inimesed – ei pea vabandama provokaatorite ees, geide ja mustade organisatsioonid peavad austuse enne välja teenima. Loodetavasti vabandas Vips oma töökoha säilitamise nimel.

UU

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused