Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Europarlamendi saadik Jussi Hallaaho: eurotuumik on võtnud kursi rämedale föderalismile

-
28.06.2016
FRANCE-PARIS-ATTACKS-EU

Äsja pidas Euroopa parlament täismõõtmelise lisaistungi Brexiti-st ja sellega liituvast avalikust teavitamisest. Ei ole tugevaid, ega isegi nõrku märke sellest, et keegi kavatseks midagi toimunust õppida.

Komisjon ja vana võimukolmik (EPP, S&D, ALDE) keskendusid põhiliselt Farage, LePeni , natsionalismi ja muude „tumedate jõudude“ sõimamisele. Kõnedes rõhutati, et britid tuleb liidust kiiresti välja saada, et ülejäänud 27 maad pääseksid vastavalt rahvaste tahtele, ehitama üha laiemat, sügavamat ja ulatuslikumat liitu. Suur osa ajast kulutati sellele, et saal plaksutas püsti seistes väiklastele ja lamedatele väljaütlemistele. (NB! palgad on neil korralikud – toimetuse märkus)

Tegelikkuses oli Faragel ja Ukip-il suhteliselt väike mõju hääletustulemusele ja selle taga olevale sügavale rahulolematusele (ükskõik kuidas press seda ka serveerida ei püüaks). Mitte keegi ei ole nii kõvasti EL imagot kahjustanud ja sedasi lahkumissoovi suurendanud kui seda on teinud Jean-Claude Juncker, Guy Verhofstadt ja Frans Timmermans. Nemad ongi tavalise, poliitikat süvenenult mittejälgiva kodaniku jaoks Euroopa Liidu peegelpildiks. Pilt on ülemeelik, nürimeelne ja vastik. Parlamendis Juncker, Verhofstadt ja Timmermans-ile tehakse pikki, kestvaid aplodeerimisi, samas kui nemad sõna otseses mõttes jutlustavad oma mantraid nagu papid usklikele.

Tavaline kodanik, nii Inglismaal kui mujal, on mures sellepärst, et tema raha kasutatakse teiste poolt võetud võlgade maksmiseks, ja et kontrollimatu migratsiooni tõttu ei suudeta oma maad enam muudatuste tõttu ära tunda. Riiklikud otsustajad laiutavad ainult käsi ja ütlevad, et midagi teha ei saa, kuna EL-du seadused ei luba, ja euro-otsustajad kutsuvad muretsejaid „tumedateks jõududeks“ , kelle vastu tuleb võidelda. Kui EL on takistuseks kodanike ja kodanike demokraatiku kontrolli all olevate otsustajate tegutsemisele ja kui EL-l ei ole mingit soovi ega tahtmist omalt poolt ette võtta, kuna muretsev kodanik on “tume jõud”, on loomulik järeldus, et EL-st hakatakse massiliselt lahkuma.

Jussi Hallaaho on Europarlamendi saadik ja endine Soome parlamendisaadik, Põlissoomlaste erakond