Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kaja Kallas räägib oma suurest empaatiavõimest. Aga kuidas on reaalsustajuga?

-
15.12.2021
Peaminister Kaja Kallas oskas tülli minna Soome peaministri Sanna Mariniga, kuid Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga üritab siiski empaatiline olla.
© Scanpix

Sotsiaalmeedias kommenteeritakse elavalt peaminister Kaja Kallase intervjuud Vilja Kiislerile, seda eriti tema väidetava empaatiavõime osas.

Vilja Kiisler küsis Kaja Kallaselt: “Mõningad inimesed leiavad, et teil napib empaatiavõimet. Kui empaatiliseks te end ise peate?” Kaja Kallas vastas: “Mul on just liiga arenenud empaatiavõime, vähemasti näitavad seda isiksusetestid. Test ütleb koguni, et minu empaatiavõime on äärmuslik. Tunnetan teravalt, kui keegi tunneb end halvasti, tahan sellele kohe reageerida.”

Sotsiaalmeedias küsitakse sellise eneseupitamise peale: “Aga kuidas on reaalsustajuga?” Laialdaselt levib ka pilt sellest, kuidas “päikesetõusuvalitsuse” ametisse astumise tseremoonial kukub üks tulevastest ministritest kokku ja peaminister seisab ükskõikselt kõrval.

Kaja Kallas väitis intervjuus Kiislerile ka järgmist: “Naine pannakse juhiks siis, kui kõik läheb allamäge”.

Selle peale küsib eurosaadik Jaak Madison: “Kes pani Kaja Kallase juhiks? Võimekaid naisi ei panda juhiks, vaid nad tõusevad juhtideks läbi oma võimekuse ja sool pole siin mingit tähtsust. Kuid kui pannakse juhiks, siis ega sealt midagi polegi head loota. Vaid hunnik häda. Ole sa naine või mees.”

Kogu Kaja Kallase intervjuu on küsimusi tekitav, sest peaminister tundub oma mullis elavat.