Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallas tõestas taas, et ei tea oma valitsemisalast ega teiste ministrite tegemistest midagi

-
28.07.2021
Kaja Kallase valitsus sai Riigikogult mandaadi koalitsiooni-, aga mitte vähemusvalitsuseks.
© Uued Uudised

Peaminister Kaja Kallas näitab üha rohkem välja, et ta ei kõlba valitsust juhtima, sest kõik tema töös on korrastamata ja läheb isevoolu teed, mida ei ole eriti juhtunud varasemates valitsustes.

“Peaminister ja Reformierakonna liider Kaja Kallas rääkis intervjuus Postimehele, et ka tema ei tea, kas keskerakondlasest kultuuriminister Anneli Ott on vaktsineeritud või mitte, /…/  Tema sõnul meeldiks talle, kui valitsuse liikmed näitaks inimestele eeskuju end pookida lastes, /…/ Peaminister tunnistas, et talle ei meeldinud kultuuriministri väljaütlemised.”

Mis toimub Kaja Kallase valitsuses? Kas tõesti seal üldse omavahel ei suhelda? Kas peaministril on raske rääkida valitsuse istungil eeskujust ja vaktsineerimise vajadusest ning küsida kolleegidelt, kaugel neil see asi on?

Aga ei, Kaja Kallas hoidub eemale nii Riigikogust ja nagu nüüd selgub, ka kolleegidest valitsuses. Miks muidu kõlab tema suust üha enam: “…ma ei tea, kas ta on vaktsineeritud”, “… ma ei tea, kes selle käsu andis… ja nii edasi. Isegi oma vastumeelsuse ministri väljaütlemiste kohta annab ta edasi meedia kaudu (nagu ka Eesti-Soome suhete klaarimine), mitte kolleegile neljasilmavestluses.

Kui EKRE oli valitsuses, siis süüdistas opositsioon koalitsiooni, et Jüri Ratas pidavat klaarima rahvuskonservatiivsete poliitikute väljaütlemisi (kuigi Keskerakond teadis, et EKRE ei ole vaikselt istuv ja kõike heaks kiitev erakond) – nüüd selgub, et sellise olukorra vältimiseks ei räägita PortoRollo valitsuses üldse omavahel.