Kaja Kallas tunnistas üles, et rohepöörde maksumust ei tea keegi ja temagi lahmib “kõhutundest”

Repliik,
- Updated
©Erki Evestus
Selline näeb Kaja Kallase rohepööre välja karikaturisti pilgu läbi.

Rohepööre on tekitanud palju kahtlusi ka keskkonna pärast muret tundvates inimestes ja seda ennekõike seetõttu, et “pööramine” on juba käimas, aga tegelikke ja põhjalikke mõjuanalüüse selle kohta, mis üks kampaanialik algatus maailmale maksma läheb, pole keegi teinud, ning maailma päästmise tuhinas võidakse majandustele ja inimkonnale hoopis karuteene teha.

Kolmapäeval andis peaminister Kaja Kallas ülevaate teadus- ja arendustegevuse olukorrast ja valitsuse poliitikast selles valdkonnas ning vastates seejärel EKRE saadiku Peeter Ernitsa küsimusele, teatas ta:

“Rohepöörde hinnasilti ei oska keegi, ma arvan, konkreetselt öelda. Nagu ei oska keegi ka konkreetselt öelda, mis on selle hinnasilt, kui me  kõiki neid samme ei tee, arvestades seda, et elukeskkond muutub elamiskõlbmatuks. Nii et kui ma neid kahte asja kõrvutan, siis ma arvan, et nende sammude mittetegemine tuleb kallim kui see, kui me need sammud teeme.”

Seega tunnistas peaminister üles, et ka tema juhib rohepööret, teadmata ise, kui kallilt eesti rahvas on sunnitud selle eest maksma – tegelikult teab ühiskond seda juba aasta algusest energia kasutamise arvetest ning EKRE teadis seda juba eelmisel aastal täpselt: erakonna volikogu deklareeris mullu 3. oktoobril vastu võetud poliitilises avalduses, et valitsus peab otsustavalt tegutsema ohjeldamaks elektri hinnatõusu.

Kaja Kallas teatab lisaks, et kõrvutab teadmata hinnaga rohepööret ja sama teadmata elukeskkonna muutust, ning otsustab esimese heaks. Kahjuks on peaministri sellised Igor Mangi stiilis ennustused, mida ta kasutab riigi juhtimises, viinud juba mitme kriisi ja paljude valeotsusteni.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused