Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kaja Kallase kärbitud valitsus on ebaseaduslik, sest see valitseb Riigikogu mandaadita

-
06.06.2022
Säästuvalitsus.
© Internet

Peaminister Kaja Kallas saatis eelmise nädala lõpus president Karise toel erru Keskerakonna ministrid ja kaotas sellega legitiimsuse, sest Riigikogu andis Kallasele  25. jaanuaril 2021 volitused Reformierakonna ja Keskerakonna ühisvalitsuse valitsemiseks. Kui üks osapool on valitsusest välja puksitud, siis on saadikute antud mandaat kehtivuse kaotanud.

Riigi kõrgeimaks võimuks on rahvas, kes teostab seda läbi oma esindajate, Riigikogu saadikute. Parlament ei ole andnud Kaja Kallasele õigust valitseda vähendatud üheparteilise valitsusega, kus ministritel on kaks portfelli, seda veel praeguses karmis julgeolekulises olukorras ja määramata ajaga. Reformierakonna võimul olles on valitsusel saanud kombeks parlament otsustamisest võimalikult eemale jätta.

Kaja Kallas on näidanud ennast valeliku ja sõnapidamatu valitsusjuhina, sest ta lubas koalitsiooni lagunedes tagasi astuda ja luua uus valitsus, kui ei täitnud seda lubadust, vaid hoiab võimust kümne küünega kinni – suuresti selleks, et Ukraina sõjaga saadud välismaist populaarsust hoida. Praeguse kärpevalitsusega valitsemine aga on suisa kuritegu.

Kaja Kallas näitas ennast ka autu inimeseja poliitikuna, sest keskerakondlastest ministrid said oma vallandamisest teada alles meedia kaudu. Kahjuks läks Reformierakonna manipulatsioonidega kaasa ka president Alar Karis, kes muutus nüüd Kersti Kaljulaidile omaselt üheparteipresidendiks – riigipeal oli võimalus selliseid võimumänge ära hoida, aga ta ei teinud seda.

Ohtlikus julgeolekuolukorras kitsa erakondliku klikiga valitsev Kaja Kallas näitas veel kord, et ta ei sobi riigi eest vastutama ja võiks ikkagi Maxima kassapidaja ameti järgi proovida, kus tal kord suuresuulisest lubadusest hoolimata käimata jäi.

UU