Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kaja Kallase poliitiline kodurahu ei tohi olla vaid opositsiooni-poolne

-
07.03.2022
Kaja Kallas on valitsuse infotunni Riigikogus mõttetuks muutnud.
© Uued Uudised

Mõne aja eest kutsusid nii valitsus kui erinevad erakonnad üles poliitilisele kodurahule seoses olukorraga Ukrainas – aga see rahu ei saa olla kriitikavaba aeg valitsusele, kui too jätkab poliitikat, mis on varasemaid vastuolusid põhjustanud.

Terve möödunud aasta jooksul ajasid osa rahva harja punaseks sunduslikud koroonameetmed, mille vastu korraldati suuri meeleavaldusi. Nüüd on protestid mõneks ajaks peatatud, aga valitsus ei liiguta lillegi, et koroonapiirangud leevendada – seda teevad tema eest ettevõtjad, kes on teatanud, et kavatse enam piirangutest kinni pidada.

Kodurahu aegadel oli päris kummastav lugeda uudist, et “Valitsus kiitis neljapäeval heaks seisukohad Euroopa Liidu karistusõiguse laiendamise kohta.” See tähendab, et Kaja Kallase valitsus jätkab ka vaenukõneseaduse väljatöötamist.

EKRE korraldas aasta algul meeleavalduse elektrihindade tõusu vastu. Nüüd kerkivad energiahinnad meeletult, seda muidugi ka Ukraina sõja ja Lääne majandussanktsioonide tõttu Venemaale, aga Eesti valitsus ei võta ette midagi, et kasutada majandushoobasid hinnatõusude pidurdamiseks.

Uudistes kohtab ka sõnumeid sellest, kuidas migrantidele (mitte ukrainlastele) tehakse kohanemiskursusi, konverentsidel arutletakse soolise võrdõiguslikkuse meetmete üle ja nii edasi – kogu see tegevus, mille vastu rahvuskonservatiivid protesteerisid, jätkub ka kodurahu tingimustes.

Opositsioon peab kodurahust kinni, tehes vaid kerget konstruktiivset kriitikat, valitsus aga jätkab oma endist poliitikat rahumeeli, kasutades hetkeseisu ära selleks, et oma tahtmisi vargsi läbi suruda. Selline poliitika ei saa pikalt jätkuda.