Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallase “poliitilise avalduse” tekst oli eilsele energiahalale sarnaselt koostatud põhikooli referaadi tasemel

19.01.2022
Kaja Kallas
© Uued Uudised

Veel poole aasta eest sõdis Reformierakond küünte ja hammastega vastu konservatiivide plaanile luua Eestis keskmaa õhutõrje, soomusvõimekusest rääkimata. Reffid kärpisid kaitse-eelarvet isegi orkestri arvelt. Ei hakka siinkohal meenutama detailselt reffide geniaalset kava kutselisest kaitseväest ja reeturlikku sõjaväeluure kaotamist.

Infantiilne mantra “ei kunagi üksi” ja Bideni valimisfarsi järel kõlanud “Ameerika on tagasi!” ei ole tänases julgeolekusituatsioonis enam oravate sõnavaras. Tänaseks on isegi vasakliberaalide tigedas ajus toimunud kirgastumine ja tekkinud arusaam, et Ameerika ei ole tagasi ja on kaugemal, kui kunagi varem ning mingist NATO kollektiivsest kaitsest ei ole tegelikkuses juttugi.

Eesti seisab sisuliselt üksi, kui just ime ei sünni. See ehmatav arusaamine tõi virila näoga KaKa täna teist päeva järjest Riigikogu ette “poliitilise avaldusega”, mille tekst oli eilsele energiahalale sarnaselt koostatud põhikooli referaadi tasemel, koostatud peavoolumeedias avaldatud teabe põhjal. Ei kujuta ette, kes on see Stenbocki poolharitlasest abikirjutaja, kes taolisi asju üllitab?

Selge on igatahes see, et oravatel on hirm, kui mitte öelda paanika. Peabki olema.”

Urmas Reitelmann, EKRE Riigikogu saadik