Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kaja Kallase sõge unistus: eesti keelt kannavad edasi ukrainlased

-
25.10.2022
Tammsaare on meile palju väärtslikku õpetanud. Pilt on illustratiivne.
© UU

Juba pikemat aega on Eesti liberaalid ja vasakpoolsed juurutanud mõttelaad, et eestlane võib olla igaüks ning meie keelt ja kultuuri võivat edasi kanda ka neegrid või venelased, eestlasi pole vajagi, need võib maailma laiali paisata või kolkaküladese suruda, nagu Reformierakond seda teeb.

“Mida rohkem on inimesi, kes oskavad eesti keelt, seda elusam see keel on. Kui need Ukraina lapsed õpivad siin ära eesti keele ja lähevad tagasi Ukrainasse, siis on seal terve rida noori inimesi, kes räägivad muu hulgas ka eesti keelt,” rääkis Kaja Kallas esmaspäeval Riigikogus.

Seega arvab Kaja Kallas, et ühe rahva keelt ja kultuuri hoiavad ja kannavad kõige paremini edasi võõrad – unustades, et neil on ka oma keel ja kultuur, mida edasi kanda. See, et ukrainlased eesti keelt oskavad, ei vii meie keelt edasi, sest ukrainlastele on see võõrkeel – ka meie, eestlased, ei vii edasi vene või ukraina keelt.

Ühe keele hoiab elus ainult rahvas, kellele on see emakeel. Kaua püsib ukrainlaste suus meil õpitud eesti keel, kui seda pole kusagil rääkida? Isegi Eestimaal ja eriti selle pealinnas ei saa enam eesti keelega hakkama, sest terve rida rahvusvahelisi kette lihtsalt eirab keeleseadust ja võtab tööle umbkeelseid, kes irvitavad eesti keeles küsijale näkku.

Kui oma emakeel jätta võõraste hoida, siis on see varsti pidžin- ehk surrogaatkeel. Näiteks “parempoolne” Siim Kiisler näeb eesti keele edasikandjana keenialasi ja tulnukaid.

Reformierakond eesti keelt ja kultuuri ei kaitse, eestlasi peletab võõrsile tööle, aga eesti keele tahab jätta võõrastele eksootikaks.

Kõik kajakallased  ja siimkiislerid unustavad, et igal rahval on oma keel ja kultuur ning võõraste sunnismaiselt eestlasteks tegemine on kuritegu kõigi rahvaste vastu.

On tore, kui ukrainlased eesti keelt oskavad, aga see ei võta meilt kohustust hoida ja kaitsta eesti keelt, sest peale eestlaste ei tee seda keegi.

Uued Uudised