Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallasel on juba oma esimesel töönädalal vabandamiseks küllaga põhjust

28.01.2021
Kaja Kallase tegelik mõttemaailm.
© Erki Evestus

Opositsioonis olles armastasid Kaja Kallas, Reformierakond ja sotsid ning nende ihumeedia ja president rõhutada, et Jüri Ratas pidavat kogu aeg EKRE pärast vabandama. Paraku vaid kolm päeva võimul olles on tal juba endal põhjust oma valitsuse pärast vabandada.

Juba ujus välja juhtum sotsiaalministri Tanel Kiige haldusalas, kus kantsler Priske sai eelisjärjekorras koroonavaktsiini, mille peale pidi Kallas tõdema, et “sellised juhtumid võivad ühiskonnas tekitada pahameelt ja trotsi.” Sellisel juhul tuleks Kallasel rahva ees Kiige ja Priske pärast vabandada. Vähemalt.

Kallase valitsuse rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus kasutas teles sõna “EKRE-vaba”, mis tuletab just sellenädalase holocausti ohvrite mälestamispäeva taustal meelde kunagi välja öeldud võigast konstanteeringut “juudivaba”. Ministri säärase kõnepruugi pärast peaks Kallas kindlasti Eesti juudikogukonna ees vabandama.

Üks tööpäev on sel nädalal veel ees ja ilmselt tuleb juurde veel midagi, mis peaks Kaja Kallase vabandama panema. Aga olgem ausad, ega keegi vist ei usu, et Kallased vabandavad. On ju teisigi põhjusi, mille pärast tulnuks juba ammu vabandada.

Kõik see paneb Kaja Kallase kunagiste vabandamissoovituste siiruse kahtluse alla.

Kirjutas ju Kallas 28. oktoobril 2019: “Jüri Ratase valitsuse esimesed kuus kuud on ilmselt olnud skandaalsemad kui ühegi teise valitsuse puhul, mida mäletada suudame. Tegelikkuses pole praegune valitsus tööle hakanud ega hakkagi. Käib üks pidev valetamine, vassimine, vabandamine ja tagasi astumine. Näib, et Stenbocki majas ei juhita riiki, vaid filmitakse iga nädal uutest labasustest pakatavat tõsielusarja. Pool aastat on sobiv aeg, et anda hinnang, kuidas siis ametis oleval Eesti Vabariigi Valitsusel läheb. Lühike ja aus vastus on, et kõigil on jätkuvalt väga piinlik. Usun, et ka peaministril endal.”

Kallase enda valitsus pole nädalatki ametis olnud ja juba on tal tulnud küllaga nii oma partneri, Keskerakonna, kui ka omaenda käealuste, näiteks Autorollo-ministri pärast selgitusi anda. Sest on ta ju eelmise valitsuse kukkumisest saati ainult neid välja rääkinud.

Arvestades Keskerakonna korruptsioonilembust ja Reformierakonna oma hagijate sõnakust, lööb Kaja Kallas oma valitsemise ajal Jüri Ratase vabandamisrekordid kümnekordselt üle. Kuigi vaevalt, et tal nüüd enam enda algatatud vabandamispoliitika järele isu enam on.