Karl Olaf Rääk: teise riigi toetamine ja rahvuslik enesesalgamine on erinevad asjad

Repliik,
©Erakogu
Ukraina ja Eesti lipuvärvid Tartu raehoonel

Meedia kirjutab, et Ukraina võiduka vastupealetungi dirigendiks ja arhitektiks peetakse maaväe ülemat: “…videot, milles sõdurid heiskavad tagasi vallutatud Balaklija linnas Ukraina lipu, vahendab Iltalehti. Lipu heiskamiseks käsu andev ohvitser ütleb, et on kindel, et Balaklija ei ole viimane linn, mille Ukraina väed vabastavad.”

Karl Olaf Rääk küsib selle peale: „Kui vaadata meie riigis lehvivaid lippe, siis tekib küsimus, kas Eesti riik on samuti millestki vabastatud?“

„Ärge saage valesti aru, Ukrainat saab ja peab toetama. Kuid toetamine ja rahvuslik enesesalgamine on erinevad asjad. Oma riigi teise riigi lippudega üle külvamine on haiglane ja ennast alavääristav. Teise riigi sümboolika riigiasutustel ja jõuametite töötajate vormil on omane vaid okupeeritud territooriumitele,“ lisas ta.

Rääk: „Riigilipp on võimu, jõu ja suveräänsuse sümbol. Seda peaks kasutama respektiga, seda ka enese suhtes. Arvan, et ülepingutatud Ukraina sümboolika peaks meie avalikust elust taanduma. Eriti arvestades, et taolist üle võlli agarust pole üheski teises riigis näha. Eestis peame andma eelkõige au Eestile, seejärel teistele tublidele rahvastele.“

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused