Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas advokaat, kes kaitseb mõrvarit on ise mõrvaga seotud ehk kogu hüsteeria näitab, et valitsus on rahapesu uurimisega õigel teel

-
28.07.2020
Delfi
© Uued Uudised

Võis arvata, et Ekspress Grupil pole oma ekrefoobias võimalik enam kaugemale minna, aga tuleb tunnistada, et see arvamus osutus valeks. Täna avaldatu ületab igasugused mõistlikkuse piirid ning osutab vaid ühele – end ajakirjanikuks nimetanud isikud on lihtsalt tööriistad, kes tegelevad süsteemse valitsusevastase tegevusega, ladudes kokku konstruktsiooni, mida ei toeta ei faktid ega ka loogika ning mille ainus eesmärk on näidata rahvuskonservatiive halvas valguses.

Ehk nagu tõdes rahandusminister Martin Helme – kogu see hüsteeria näitab, et Eesti valitsus on rahapesu uurimisega õigel teel.

Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Paul Puustusmaa (jurist) peab meedia seekordset frontaalrünnakut Martin Helme ja EKRE suunas erakordselt jaburaks ja lausa totakaks.

„Sedakorda siis püüavad ajakirjanikud luua kujutelma, et veel avaldamata andmetest nähtub justkui, et klienti esindanud advokaat on ise seotud selle kliendi “kuritegeliku” tegevusega ja lausa “Kremli agent”, kuigi tegemist on USA justiitsministeeriumi põhilise juurdlusorgani FBI (endiste) juhtidega,“ kommenteerib Puustusmaa ja lisab, et kuna ajakirjanikud püüavad jätta teadlikult muljet, et eeltoodud advokaadid on ilmselged kurjategijad, siis on seda ka EKRE ja tema juht. Ja otse loomulikult on asjaga seotud USA president Donald Trump jne.

Rahandusminister Martin Helme kommenteeris seda paskvilli ka raadios ning keeldus artikli autoreid Holger Roonemaad ja Joosep Tiksi ajakirjanikeks nimetamast, lisades, et kogu see teema on üks-ühele maha kirjutatud USA süvariigi poolt püsti pandud Trumpi-vastasest kampaaniast, et teda Putini agendina kujutada. „Lugu koosnebki suures osas neist samadest korduvalt ümber lükatud USA vasakmeedia pajatustest, millega maaliti Trumpi Vene agendiks. EPLi “allikad” on kõik paduvasakpoolsed Trumpi-vihkajalikud väljaanded,“ rõhutas ta.

Paul Puustusmaa lisab, et ajakirjanikud võiksid vähemalt nii elementaarsest asjast aru saada, et advokaat ja ta klient ei ole samastatavad.

Seega, advokaat, kes kaitseb näiteks mõnda maffiabossi või mõrvarit, siis Ekspress Grupi kirjatsurad seoksid ka neid kaitsjaid vastavalt maffia või mõrvaga. Absurdne!

Eesti Päevalehe/Delfi äsjast „šedöövrit“ on juba sotsiaalmeedias naeruvääristatud järgmiselt: „Vandenõuteooria peab usalduse tekitamiseks alati sisaldama selgelt tuvastatavat “kuritegelikku plaani” ning näitama ära, kes on selle taga. Niidid peavad ühe isiku ja organisatsiooni juurest teise juurde jooksma loogiliselt – ehk kes tegi mida ja miks. Lihtsalt juhuslikke nimesid ja täiesti arusaamatuid seoseid ja niidiotsi ühe paberi peale kokku pannes ei saa mitte mingit usaldusväärsena näivat vandenõud kokku. Küll aga saab pealkirja – mida siis vandenõu kinnituseks teistes artiklites edaspidi tsiteerida – märkega “lehes nii kirjutas”.“