Kas Darja Dugina surnukeha põles täielikult või ei?  Delfi “faktikontroll” muutub täiesti jaburaks

Repliik,
©Karikatuur
Asjalik soovitus.

EPL/Delfi “faktikontrolli” üle naerdakse juba igas veidigi mõistlikumas kogukonnas, aga rumalus piire ei tunne – nüüd üritati “faktikontrolli” teha sündmusele, mille otsad on peidus sügaval ebademokraatlikul Venemaal.

“FAKTIKONTROLL | Vandenõuteooria – kas Darja Dugina surnukeha põles täielikult või ei?” lõppjärelduseks on “Pigem vale. Vandenõuteoreetikud on võtnud aluseks esimesed teated Darja surma kohta, kuid tegelikult lendas tema surnukeha autost välja ega põlenud autosse. Pilt Darjast kirstus on seega suure tõenäosusega manipuleerimata.”

Facebooki kogukond Meediakriitika võtab selle rumaluse kokku: “Kas päriselt ka proovitakse veel täna Eesti tõsises ajakirjanduses Venemaalt pärit allikate põhjal Venemaal toimuvate sündmuste kohta faktikontrolle teostada? Eriti veel valdkonnas, kus kirjasaatja just eriti pädev ei juhtu olema…

Antud juhul on kogu teemaga seotud info manipulatsioonipõhine nagu julgeolekuga seotud asjad tihti on ja see ei saa olla alus faktiväideteks!”

Ju siis pole Delfi “tõsine ajakirjandus”. Peavoolumeediast on kadumas viimnegi professionaalne uhkus…

Uued Uudised

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused