Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas Delfi otsib spunki ja Tanel Kiik hakkas uskuma süvariiki või vastupidi?

-
12.10.2019
Ajakirjanik Raimo Poom arvab, et toimub koordineeritud rünnak Tanel Kiige vastu. Arvaku veel üks kord.

Uute Uudiste ja Objektiivi andunud jälgija, vasakideoloogilise häälekandja Eesti Päevaleht ajakirjanik Raimo Poom avastas ühtäkki, et parasjagu toimub ülevalt poolt juhitud süstemaatiline rünnak sotsiaalministri Tanel Kiige vastu, mida viimane näidishukkamise katseks nimetab.

Jutt on LGBT ühingu riigipoolsest rahastamisest sotsiaalministeeriumi kaudu, mis on rahvuskonservatiividele vastuvõetamatu. Teema tõusis päevakorda seoses hiljutise seksuaalvähemuste filmifestivali korraldamisega Rakveres.

Delfi lugupeetud poliitikatoimetaja on aga erutatud ning nimetab teemapüstitust „kogupauguks Kiige pihta“, mistap kiirustas ruttu härra ministrit, kes suvel ka LGBT esindajatega kohtumas käis, küsitlema.

„Sotsiaalminister Tanel Kiik, olete sattunud erakordse EKRE pahameeletormi alla. Mis toimub?“ kõlab tema paaniline avaküsimus.

Kohe järgmises küsimuses jõuab isehakanud poliitikaekspert Raimo Poom järeldusele, et „see kõik paistab kaunis koordineeritud, ei saa ju olla juhus, et need kõik ühel päeval erinevatest torudest ilmuvad, kasvõi see uuring oli ju pikka aega ette valmistatud“. Nimelt avaldas Ühiskonnauuringute instituut äsja uuringu tulemused, kus sedastati, et võimuliidu erakondade toetajad võtaksid LGBT ühingu riikliku rahastuse ära.

Kas isegi Delfis on tekkinud usk süvariiki või otsitakse lihtsalt spunki?

Kiik ise ei pea LGBT teemat rahastamise teemat üldse tõsiseks ega kavatsegi toetust ära võtta.

„Selles valguses on mingu jaoks kummaline, kui kisutakse välja üks konkreetne projekt kümnete seast, üks ühing sadade seast ja tehakse sellest näidishukkamine. Minu jaoks on see vastuvõetamatu,“ vastab Kiik, keda üllatab koalitsioonipartnerite kriitika, unustades tõiga, kuidas ta poisiohtu ministrina tuli mõne aja eest õpetama EKRE juhtivpoliitikuid, kuidas on õige käituda ja seletas, et neil on vähe valitsemiskogemusi.

EKRE aseesimees Martin Helme on öelnud, et parteile on täiesti vastuvõetamatu radikaalsest ideoloogilisest programmist lähtuvate ühiskonnalõhestajate riiklik rahastamine.

EKRE esindajad on korduvalt selle teema tõstatanud koalitsiooni sisestel aruteludel.

UU