Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas Eestis töötavad ukrainlased lähevad sõtta?

-
23.02.2022
Kodumaal elavad ukrainlased õpivad sõdima. Aga võõrsil olijad?
© Scanpix

Ukraina on sõja ootel ja kuulutanud välja mobilisatsiooni, samas kui Eestis töötab tuhandeid ukraina mehi – seega tekib küsimus, milline saab aga olema Eesti ja Ukraina suhtlus reservistide osas, kes hetkel siin tööl on.

Ukraina sõjavägi andis kolmapäeval reservistidele korralduse tegevteenistusse tulla, kuna Venemaa on andnud oma vägedele käsu valmistuda kaitsma Ida-Ukraina separatistide alasid, vahendab BNS.

“Reservväelased vanuses 18-60 kutsutakse relvile. See algab täna. Maksimaalne teenistusaeg on aasta,” teatasid Ukraina maaväed Facebookis.

Jaanuari lõpu seisuga oli kehtiv lühiajalise töötamise registreering 16 139-l ajutise viibimisalusega Ukraina kodanikul, kehtiv tähtajaline elamisluba 10 154-l Ukraina kodanikul, neist töötamiseks 4755-l Ukraina kodanikul, teatab siseministeerium.

Kuidas peaks Eesti suhtuma neisse meestesse, keda on ehk kodumaale vaja, kuid kellest paljud kindlasti sõjaootuses riiki naasta ei kavatse? Küsimus jääb õhku, sest ka Soomes on töötamas tuhandeid Eesti mehi, keda võib kriisi korral väga siin vaja minna.

UU