Kas Kaja Kallase eriolukord erineks Jüri Ratase omast?

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Reformierakondlased lähevad kollektiivselt higiseks, kui kuulevad sõnu “Autorollo” või “kilekotiraha”. Pilt on illustratiivne.

Eriolukorra valitsust on alati hea kritiseerida, kuid mida teeks opositsioon, kui ta ise võimul oleks?

Praeguste reageeringute järgi on reformierakondlaste ja sotside jaoks kõik, mida valitsus teeb, halb ja kõlbmatu. Kuivõrd neil oli võimalus aasta eest valitsus teha, siis mida oleksid nad teinud praegu valitsuses olles?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kas Reformierakonna valitsus oleks riigieelarve tasakaalust välja lasknud, aktsiise alandanud ja laenu võtnud, või oleks reageerinud samamoodi, nagu Ansip majandussurutise ajal?

Kas Eestis oleks praegu eriolukord, politseil tavapärasest suuremad õigused, piirid kinni ja valitsusel erivolitused?

Kas ka Kaja Kallase valitsuse korral inimesed istuksid inimesed praegu kodudes või võiksid nad vabalt tööl ja meelt lahutamas käia?

Kas RE/sotsid valitsus lubaks praegu Ukrainast põllumajandusse võõrtöölisi tuua?

Neid küsimusi võiks lõputult küsida, kuid ilmselt pole vastuseid oodata ei Indrek Saarelt ega Kaja Kallaselt. Või kui oleks, siis ilmselt tuleks väga keerutavad vastused.

Ilmselt vaataks Reformierakond seda, kuidas teevad EL-i suured ja vägevad. Eriolukorra või midagi selle lähedast on teinud praktiliselt kõik EL-i liikmesriigid, seega oleks see ka Kallase valitsuse puhul olemas. Aga kas Soome moodi, kus vasakvalitsus oli sunnitud presidendi pealekäimisel eriolukorra kehtestama, või Rootsi moodi, kus inimesed käivad siiani vabalt ringi?

Kas tööjõupiirangutega teeks RE valitsus nagu Prantsusmaa, kes loob oma “põllumajandusarmeed” või nagu Saksamaa, kes otsustas ikka võõrtöölised sisse lubada? Arvata võib, et Saksamaa moodi, kuigi Ukraina on ise juba oma riigi kinni pannud ja sealt pole ka parima tahtmise juures midagi võtta.

Kindlasti aga ei saaks Reformierakond oma “avatust” nii laialt maha hõigata kui praegu, kui kiiresti kasvav ohvrite arv jääks nende hingele. Nii võib tegelikult eeldada, et ega Reformierakonna eriolukord praegusest suurt ei erineks, kuigi lollusi ja minnalaskmist oleks kindlasti oluliselt rohkem.

Päris kindlasti aga oleks koroonaviirus Kaja Kallase valitsedes Eestis oluliselt suurema levikuga kui praegu, sest poliitoravate “avatus” oleks kõik piirangud lükanud nii kaua edasi, kuni võimalik.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused