Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kas vaba ajakirjandus tähendab, et ollakse vaba valetama?

-
17.10.2019
© Scanpix

Vasakule tugevalt kreenis Eesti Päevaleht/Delfi ja selle sama kallutatud poliitikavaatleja Raimo Poom ei kavatsegi latti üles tõsta ning kolistab selle otsas nii, et ise vigane.

Täna on tal „poliitika tagatoa“ rubriigis järjekordselt EKRE hammaste vahele võetud. Ainuke jama on selles, et lehekülg sai küll täidetud, tähemärgid ritta laotud, aga sisu on hõre ja mis kõige hullem – ei vasta kuidagi tõele.

Aga mis teha, nagu president alles üleeile peetud vaba ajakirjanduse konverentsil tunnistas, et ootamatult kergekäeliselt on ka ajakirjandus leppinud valetamisega.

Kuigi Kaljulaid rääkis, et „tänapäeva ajakirjanikel on raske tagada tasakaalustatud arvamusruumi olemasolu, kuna vastuvoolu ujujad saavad sotsiaalmeedias või ajalehe enda kommentaariumis nöökida“, ei pea sellepärast hambad ristis tasakaalust välja minema, sest kahel jalal sirge seista on palju lihtsam..

President muidugi ei täpsustanud, keda ta vastuvoolu ujujateks nimetas. Aga võib ju aru saada, et iroonilisel kombel peab ta selleks peavoolu. Peavool ajab aga „igasugust jama“, kui veel riigipead tsiteerida.

Niisiis on rahvuskonservatiive vihkav „sõltumatu ajakirjanik“ Raimo Poom tänapäeva mõistes vaba ajakirjanduse musternäidis – ta on vaba valetama. Kuid küllap koidab tallegi oma mihklipäev, mida ta nii väga igatseb. Tõsi, seda küll mitte enda puhul.

Oma mahukas artiklis „Mihklipäeva edasilükkamine“ loetleb sm Poom üles hulk lubadusi, mida valitsuskoalitsiooni kutsutud EKRE pole suutnud teoks teha.

Ta unustab siinkohal meelega aga tõiga, et valitsus on nelja-aastasest tsüklist koos olnud alles napp pool aastat ja sellestki on võtnud suure osa suvepuhkuste periood. Et lubadused on antud terveks tsükliks, see Delfi targutajat ei huvita.

UU