Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kas valitsus ei pudene enne, kui Kaja Kallas saab NATO tippkohtumisel säramas käia?

-
02.06.2022
Stenbocki maja vajab suurpuhastust, enne kui kriis meid hävitab!
© Uued Uudised

PortoRollo valitsuse sisepinged on juba silmaga nähtavad, vastastikused süüdistused lendavad nagu kuum kartul peost pihku, Kaja Kallas lubas tagasi astuda, kui Keskerakond lapsi edaspidi aidata tahab, aga valitsus püsib ikkagi koos – ju siis on huvi seda reanimatsioonis hoida.

Peaminister Kaja Kallase puhul paistab eriti silma see, kuidas ta küll ähvardab valitsuse lagunemisega, kuid ikkagi lahkumisavaldusega presidendi juurde ei lähe. Toompea kuluaarides liigub aga jutt, et Kaja Kallas ei lase valitsusel laguneda enne 29-30. juunil toimuvat NATO tippkohtumist.

Nimelt on sellised kohtumised ainus koht, kus Kaja Kallas saab maailma suurte ja vägevate kõrval särada – kodumaale naastes on ta uuesti see käpardlik olevus, kes suudab Riigikogus küsimustele ainult paberi abiga vastata. Laias maailmas, kus naispoliitikud, ka sisutühjad, on kultusobjektiks kujunenud, saab ta aga särada ja Ukraina sõjaga saavutatud reitingut kõrgel hoida, sest vinduma hakanud sõda ja kiired hinnatõusud võivad selle peagi langusesse viia.

Kaja Kallas võib kena naisena küll meeste seltskonnas särada, aga Eestile see mingit kasu ei too – eelmisel NATO tippkohtumisel otsustas allianss lisaväed saata Baltikumi asemel Ida-Euroopasse. Nii et võidukalt kilbiga tippkohtumiselt naasmise asemel võidakse ta seekord tagasi tuua kilbil.

Siiski ei tundu Kaja Kallas soovivat valitsust prügiautosse laadida, sest siis ei pruugi ta järgmist poliitturismi viisat enam saada.