Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Katastroofilised elektrihinnad on oht majandusele, neid ei saa vaadata minister Aabi põhimõttel “las jõukad maksavad”

-
10.01.2022
© Uued Uudised

Minister Jaak Aab ütleb elektrihinna šoki kohta, et muret peaks tundma suurperede, mitte rikkurite pärast, seda arvamust kommenteerivad ühiskonnategelane Peeter Espak ja Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison.

Peeter Espak: “Selline retoorika on ikka juba täiesti üle võlli. Muret peab tundma nii suurperede, pensionäride, täiesti keskmist tasu teenivate inimeste, alampalka saavate ning muuhulgas eelkõige ja eriti just majanduse üleüldise olukorra pärast.

Energiateema on riikliku iseseisvuse ning julgeoleku küsimus aga ennekõike. Selline jutt “rikkuritest” meenutab juba puhtakujulist kommunistlikku retoorikat stiilis – võtame kulakutelt raha ära, siis saavad vaesed rikkaks.

Olukord on potentsiaalselt katastroofiline mitte “vaestele” ja “rikastele”, vaid eelkõige kogu majandusele ja ühiskonnale. Sellist juttu aga ministrilt kuulata on täiesti piinlik. See on oma kodanikkonna – olgu nad siis vaesed, keskklass või ka rikkad, ettevõtjad või palgatöölised – täiesti julm mõnitamine. Stiilis “riigi vigade eest vaeste toetuse kerjamisele suunamine ongi üks tõeliselt õiglane käitumine “vaeste” vastu” – samas rikkurid (kes üldjoontes on maksumaksjad, kes maksavad palka ka ministrile) maksku üldse kõik kinni, sh riigi haldussuutmatuse ja vead.”

Jaak Madison: Meil on vahva riigihalduse minister Jaak Aab, kelle arvates on “Eestis rikkuriteks mitmesajaruuduse maja omanikud”. Nii selgus tema intervjuust Delfi Ärilehele.

Ma jälestan suhtumist, kus vaadatakse ülevalt alla näiteks ettevõtjale, kes annab tööd kümnetele või sadadele inimestele ja toob riigile maksutulu ning siis ministrihärra käratab, et mida sa pursui vingud siin, maksa mitu tuhat ühes kuus elektrile.

Kuid tegelikkuses pole see ka ühegi ministri asi, kui suures majas keegi elab. Meil on ka väga palju maal elavaid inimesi, kes elavad oma vanavanemate poolt ehitatud vanades, kuid paraku mitmesajaruudustes majades, ning nemad ei pea kannatama sellise valitsuse käpardlikkust ja ülbust.

Masendav valitsus.”