Katri Raiki loodav erikomisjon peaks alustama Kaja Kallase süüdistustega peaministri vastu – väidetav riigireetmine on tähtsam kui prokuratuuri kallutatus

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Katri Raiki soov luua erikomisjon näitab tema suurt soovi asuda EKRE-t peedistama.

Katri Raik soovib luua erikomisjoni, et see hindaks Mart Helme süüdistusi prokuratuuri vastu – tundub, et sots usub, et see komisjon hakkab ainult EKRE-t peedistama ja prokuratuuri kiitma.

Tegelikult peaks erikomisjon võtma põhiteemaks just prokuratuuri tegevuse hindamise. Kõigepealt aga tuleks komisjonil alustada karmimate süüdistuste hindamisega ehk Kaja Kallase süüdistustega peaminister Jüri Ratase vastu – riigireetmine on kahtlemata suurem ja prioriteetsem süüdistus, mida menetleda, kui seda on kahtlused prokuratuuri erapooliklikkuses.

“Vaadates kõike seda, mida ta peaministrina on korda saatnud, siis Jüri Ratas peaministrina müüks Eesti maha esimesel võimalusel, kui ta saaks jätkata peaministrina ja ma arvan, et see ei ole Eesti huvides,” ütles Kaja Kallas ERR-ile.

Jüri Ratas jätkab peaministrina ka pärast järjekordse EKRE ministri umbusaldamist – seega on just nüüd käes hetk, kus ta Kaja Kallase sõnul Eestit aktiivselt maha müüb. Seega on vaja erikomisjoni viivitamatut tööd Kallase süüdistuste tõestamiseks või ümberlükkamiseks, kusjuures RE esinaine peab komisjonile niidid kätte andma – kaalul on riigi julgeolek, mida Kallase hinnangul ohustab just valitsusjuht.

Erikomisjoni loomise asemel (mis nõuaks jälle kümneid tuhandeid eurosid) tuleks prokuratuuri väidetava kallutatuse uurimine anda Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni kätte ja usutavasti on selle esimees Alar Laneman nõus prokuratuuri tegevust veelgi laialdasemalt uurima.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused