Kert Kingo: nn politseiriigi seaduse algatajad ei oska isegi veenvalt öelda, milleks seda vaja on

Rubriik Repliik On
- Updated
©Uued Uudised
Vaevalt, et politsei ka ise uutest lisakohustustest vaimustuses on.

EKRE Riigikogu saadik Kert Kingo kirjeldab sotsiaalmeedias seda, kuidas nn NETS-i eelnõu reaalsuses välja näeb.

“Räägin NETS-ist ehk seaduseelnõust 347SE, millega valitsus plaanis salakavalalt anda politseile igapäevaseks kasutamiseks volitusi juurde. Volitusi, mida politsei võis senini kasutada ainult avaliku korra tagamiseks, rikkumiste tõkestamiseks või tuvastamiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Meil on see eelnõu nö menetluses Riigikogu sotsiaalkomisjonis, mille liige ma EKRE esindajana olen.

Kohe alguses, seaduse eelnõuga tutvudes kujunes mul kindel veendumus, et vähemalt sellisel kujul seda seadust jõustada EI TOHI lasta. Nimelt olen kriminaalpolitsei taustaga ja seetõttu tean politsei tööst palju. Sain kohe aru seadusesse kirjutatu ja meile presenteeritu erinevustest. Ei vedanud neil.

Selle eelnõu menetluse käigus on komisjonis eelnõud tutvustamas käinud palju ametnikke sotsiaal- ja siseministeeriumist. Küsisin neilt väga spetsiifilisi ja nende jaoks ebameeldivaid küsimusi. Näiteks: milline võiks olla see vallasasi, mida saaks olema õigus läbi vaadata? Vastus: kott või auto.

Küsisin, et koroonaga võitlemise valguses, mida politsei sealt kotist siis vaatluse teel tuvastada või leida võib? Kas kotist purgiga viirust või auto istmetelt pakendatud viirust? Ei saanud vastust.

Niimoodi “arutasime” seda eelnõud jälle ja jälle. Vastused läksid järjest segasemaks ja vahel neid ei tulnudki.

Meile üritati selgeks teha, et kuna Terviseametil puudub võimekus koroonaga tegeleda, siis eelnõuga nähakse ette kaasata politsei Terviseameti ülesandeid täitma… koos sujuva õigusega rakendada meetmeid, mis ilmselgelt on väljaspool tavapärast politsei tegevusvaldkonda lubamatud.

Küsisin, milleks meile üldse Terviseamet praegusel kujul kui nad oma valdkonna töögagi hakkama ei saa? Millega ja kuidas nad siiani on tegelenud? Kas politseil on tõesti ressurssi niipalju üle, et saavad hakata tegelema nendesse mittepuutuva töölõiguga samal ajal kui tänavatele ei jätku patrulle ja kriminaslasjade menetlused venivad? Võite oletada, kas sain vastuseid.

Kõige selle sõdimise tulemuseks on see, et lõpuks pandi selle eelnõu menetlemine komisjonis pausile. See on hea uudis!

Nüüd on asjad niikaugel, et meiega (EKRE) püütakse saavutada kompromissi. Tegin meiepoolse nägemuse, millisel kujul see eelnõu võiks sobida ilma, et inimeste põhiõiguseid oleks rikutud ja et samas saaks viirusega võitlemisel vajalikke meetmeid kasutada. Igarahes plaanitud politsei sanktsioonid jäävad välja, need pole kuidagimoodi põhjendatud.

Olen lootusrikas!
Mis on postituse mõte?

Kallid inimesed, kes te kirjutasite kümneid tuhandeid pöördumisi, seisite päevast-päeva Riigikogu ees ja korraldasite erinevaid rahvakogunemisi, et kaitsta ja seista oma õiguste eest. Ilma teieta poleks seda juhtunud. Teie tegevus on mõjunud ja nüüd tuleb loota positiivsele lahendusele.”

Kert Kingo, EKRE Riigikogu saadik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused