Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kes Eestis kellega luurele ei läheks

-
16.08.2021
Taavi Rõivas
© Uued Uudised

Eesti poliitikas on noa selga löömine tavapärane asi ja need, kes eile haavata said, rihivad täna juba ise tera suunda.

Endine peaminister Taavi Rõivas ütles ETV saatesarjas “Jah, härra peaminister”, et 2016. aasta võimupöörde autorite Jevgeni Ossinovski ja Margus Tsahknaga ta luurele ei läheks.

Tol ajal Isamaa ja Res Publica liidu esimees olnud sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna ja sotside juht, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski viisid 2016. aasta sügisel läbi võimupöörde, mille tulemusel avaldas riigikogu peaminister Taavi Rõivasele umbusaldust. Uus valitsus moodustati Keskerakonnaga ja peaministriks sai Jüri Ratas, vahendab ERR.

Reformierakond on ise ka oma pisemaid puudleid sageli jalaga löönud ning 2021. aastal aitas oravapartei Keskerakonna juhil Jüri Ratasel omi koalitsioonipartnereid reeta – eks ikka nii kättemaksuks Isamaale kui ka EKRE kõrvaldamiseks. Kui paljud Rõivase endaga luurele minna julgeks?

Jüri Ratas ja Mailis Reps osutusid partnerite jaoks samuti juudasteks – seekordne võimupööre oli eriti jõhker, sest see toimus ALDE nõudmisel ja kaporatuuri dirigeerimisel.

Jüri Ratas ja Keskerakond on nüüd järgmised, kellega ilmselt niipea koos luurele ei minda. Reformierakond viskab Keski kohe üle parda, kui esimene alternatiivvõimalus esile kerkib. Tshakna, keda võib julgelt nimetada mitme pere koeraks, aga redutab juba globalistide poliitprojektis Eesti 200. Ossinovski aga on Marxi truu sõdur, kelle-sugustel on reetmine nagunii veres.