Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kes on süüdi selles, et inimeste vaimne tervis alla käib?

-
24.05.2024
Kliimahüsteerikud äärmusrühmitusest Extinction Rebellion õhutavad teadlikult hirme.
© Scanpix

Viimasel ajal räägitakse palju inimeste, eriti noorte üha halvenevast vaimsest tervisest, tehakse projekte, eraldatakse rahasid, peetakse konverentse ja nii edasi, aga vähe räägitakse sellest, mis on inimeste vaimse tervise hukka viinud.

Ühes sotsiaalmeediapostituses pakutakse välja järgnevaid variante, miks inimesed vaimselt põevad.

1. Nn kliimavõitlus, mis räägib ülekuumenevast Maast ja sagenevatest katastroofidest. Eriti noored on sellega ära hirmutatud ja kaotanud elulootuse, nad ongi hüsteeria piiril, ka Eestis.

2. Kaja Kallase valitsuse “sõjapoliitika”, jutud, et “oleme sõjas”, kehv olukord Ukraina rinnetel ja kartus, et sõda võib iga hetk ka meie piiridel puhkeda. Seda võimendasid talvised suured panoraamplakatid sõjas purustatud Tallinnast.

3. Sooideoloogia, mis on eriti noortelt võtnud soolise ja seksuaalse identiteedi, pannud noored neiud laskma endalt rinnad opereerida ja seadnud noored olukorda, kus nad ei saa enam aru, kes nad on.

4. Haridussüsteem, mis on noortest kasvatanud “lumehelbekesed”, pannud nad iga asja peale solvuma, võtnud neilt oskuse eluraskustes läbi lüüa, lasknud nad ellu ilma teadmiste ja oskuste kinnistamiseta (eksamite ärajätmine).

5. Globaliseerumine – lühikese aja jooksul on traditsiooniliselt välja kujunenud ühiskonda paisatud meeletu kogus “mitmekesisust”, mistõttu erinevus ei “rikasta”, vaid tekitab stressi.

6. Traditsiooniliste peresidemete lõhkumine, mille tagajärjel pole inimestel enam neid, kellele rasketel hetkedel toetuda. Nooremad põlvkonnad eralduvad üha enam vanematest ja vanavanematest, kehva sündimuse tõttu pole paljudel noortel enam vendi-õdesid, ei osata elada teistega koos ja nendega arvestada.

7. Inimeste teadlik suunamine igasugustesse võitlustesse ja barrikaadidele (kliima päästmiseks, soolise palgalõhe vastu, homoõiguste läbisurumiseks, migrantide abistamiseks, “vihakõnelemise” vastu jne).

Muide, just noorte puhul räägitakse palju nende kehvast vaimsest tervisest, samas aga tahetakse 16-17-aastaseid noori valimisõigusega poliitikasse tõmmata, mis suurendab nende stressiseisundit veelgi.

Neid põhjusi on ilmselt rohkemgi, aga inimeste vaimse tervise on hävitanud just pseudoliberaalne, olemuselt marksistlik ühiskonnakorraldus.

Uued Uudised