Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kes siis ikkagi tulistas Ficot? Eakas pensionär, luuletaja, putinist või valitsusevastane?

-
19.05.2024
Koht, kus tulistamine aset leidis.
© Scanpix

Atentaat Slovakkia peaministri Robert Fico vastu lükkas veerema uudistevoo, mis iseloomustab ilmekalt meedia olemust, seda eriti ajakriitilistes asjades, kus üritatakse esimesed infoandjad olla. Tõestel faktidel seejuures ei lasta end segada.

Pärast Fico atentaadi fakti avaldamist, hakati koheselt profileerima tulistajat. Ja no see läks piinlikult lappama, sest skaala oli lai – alates luuletajast kuni putinistini, vahele ka pensionärist üksiküritaja, valitsuse poliitikas pettunud Ukraina-toetaja kuni vaimuhaiguseni välja.

Lühikokkuvõtet tehes: keegi, kes oli väidetavalt sõjakalt Vene-meelne, tulistas Ficot selle tõttu, et too oli Putini sõber.

„Fico tulistaja kuulus väidetavalt Vene-meelsesse paramilitaarsesse organisatsiooni, millel oli sidemeid näiteks Ööhuntidega“ (Delfi): „Slovakkia peaministri Robert Fico tulistamises kahtlustatav Juraj Čintula kuulus sotsiaalmeedia põhjal vähemalt mõnda aega ka venemeelsesse paramilitaarsesse ühendusse Slovenskí Branci (Slovakkia Sõdurid). Mida on teada selle organisatsiooni kohta?

Slovakikeelse Wikipedia andmetel oli Slovenskí Branci (SB) registreerimata paramilitaarne organisatsioon, mis tegutses Slovakkias alates 2012. aastast,“ kirjutas väljaanne, lisades, et organisatsioon tegi koostööd Vene Kremli-meelse motoklubi Ööhundid (Notšnõje Volki) Slovakkia haruga.”

Teisalt võis lugeda: „Tulistaja on 71-aastane mees väikesest Levicest. Teadaolevalt oli relv registreeritud. Ta pole olnud kunagi arvel ei psühhiaatriahaiglas ega midagi.

Mis on aga levinud teooriad motiivide kohta? Tõsi on see, et Fico juhib parteid, mis kütab viha ühiskonnas. Tema Smer partei korraldab suuri poliitilisi meeleavaldusi, millest ta hüüab mikrofoni: „Kes on meie president [ametistlahkuv Zuzana Čaputová]?“ ning rahvas karjub vastu: „Hoor!“ Nad aina lisavad viha- ning vägivalla õhutamisele hagu alla.“”

Õhtuleht kirjuatb omakorda: „Väidetavalt on tulistajaks Levicest pärit vasakpoolsete vaadetega 71aastane kirjanik ja luuletaja Juraj Cintula, kellel oli relvaluba.”

Veel Delfist: „Slovakkia telekanali TA3 teatel ütles tulistaja ise ülekuulamisel, et teda ajendas vastumeelsus Fico valitsuse poliitika suhtes. „Meediat likvideeritakse, miks rünnatakse rahvusringhäälingut?“ olevat kahtlusalune öelnud. Mõrvakatset plaaninud ta viimased kuu aega. Teiste kanalite teatel oli laskja Slovakkia kirjanike liidu liige. Ta on avaldanud mitu luulekogu.“

Ja edasi: “Slovakkia siseministri sõnul ei ole Fico tulistaja ühegi äärmusorganisatsiooni liige ja tegutses üksi.”

Lõpuks jääb peavoolus kõlama, et paljude jaoks vastumeelne peaminister ise on süüdi, et ohvriks langes.