Klaas piima päevas peavoolu ajakirjanikule

Repliik,
©Uued Uudised
. Pilt on illustratiivne.

Hallil nõukaajal anti tervistkahjustavat tööd tegevale töölisele ettevõtte sööklas klaas tasuta piima – ilmselt oleks see traditsioon vaja taastada ka peavoolumeedia väljaannetes.

Pole vist saladus, et Eesti massimeedias pole ainsatki EKRE (ja valitsuse) suhtes mõistvalt või vähemalt neutraalselt häälestatud väljaannet. Ka nende ajakirjanikud on absoluutses enamuses globalismimeelse maailmavaatega ning tambivad seetõttu rahvuskonservatiivsust täie rauaga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Olid ajad, kus Uusi Uudised ja saadet “Räägime asjast” eirati rõhutatult. Siis aga selgus, et mõlemat ikka loetakse ja kuulatakse, ning peavoolumeedia avastas, et näiteks Helmede jutust saab kiskuda tsitaate, mille alusel uus rünnak üles ehitada.

Nüüd siis ongi olukord, kus erinevate väljaannete ajakirjanikud teevad pühapäeviti suurt tööd – neil tuleb hoolega läbi kuulata saade “Räägime asjast”, leida sellest intrigeerivaid momente ning kuuldust kohe ründav lugu kirjutada.

Paljudel tuleb saade ilmselt mitu korda läbi kuulata, sest oluline on iga nüanss – kas öeldi “Jooksku Rootsi!” või “Jooksku Rootsis!” Igal juhul tehakse vaenutoimetustes pühapäeviti suurt tööd, ja kui sobivat fraasi ei leita, siis tõlgendatakse midagi endale sobivalt.

Häda aga on selles, et “Räägime asjast” on rahvuskonservatiivne saade ja mõeldud rahvusmeelsetele inimestele, ajakirjanikud aga on valdavalt vasakliberaalse maailmavaatega. Muidugi on paljud neist ka vabatahtlikult nõus “rahvuskonservatiivset möla” kuulama (Tralla, Tiks, Kiisler, Lobjakas, Sildam, Karnau), peaasi, et saaks EKRE-le äsada, aga ikkagi on tervistkahjustav kuulata tunni jagu juttu eestlusest, rahvusriigist, traditsioonilisest perest, Trumpi tehtust, Ungarist-Poolast ja nii edasi.

Uute Uudiste toimetus ei teagi, kas ajakirjanduses oma ametiühing on, aga klaasi piima peaks iga peavoolu väljaanne oma sopaajakirjanikele välja tegema. Selle eest, et nende lumehelbeteadvus peab ära taluma Helmede otsese ja avameelse kõnepruugi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused