Koalitsioon tähendab ühtehoidmist – tänases valitsusliidus saab osa poliitikuid sellest aru, teised mitte

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Tanel Kiik (keskel) ja Jaanus Karilaid (paremal) Paide arvamusfestivalil.

Kogu üldise kisa taustal Mart Järviku ümber, millega on kaasa läinud ka osa Keskerakonnast, kuuleb ikkagi ka mõistlikku suhtumist.

“Reformierakonna hüsteeria Mart Järviku turjal end võimule tagasi purjetada kukub liiva. See ei õnnestu. Põhjus lihtne – Reformierakond pole oma valitsemisperioodist teinud ühtegi sisulist järeldust, peale selle, et ei märganud suitsunurgas uue valitsuse (Ossinovski/Tsahkna) nn mõttekoda. On ikka erineva kaaluga abstraktne süüdistus huvide konfliktis ministri poliitilises meeskonnas või kahtlane rahapesumaiguline pikaajaline tegevusetus 200 miljardi suurusjärgus,” kirjutab Keskerakonna poliitik Jaanus Karilaid sotsiaalmeedias.

Samas aga ründab sotsiaalminister Tanel Kiik oma koalitsioonikaaslasi. Kiik ütles neljapäeval “Aktuaalses kaameras”, et juhul kui Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) maaeluminister Mart Järviku suhtes tõstatatud süüdistused osutuvad õigeteks, ei saa Järvik ametis jätkata.

Kiik ütles pärast peaminister Jüri Ratase kohtumist Järvikuga, et seni pole veendumust, et süüdistused Järviku vastu oleksid alusetud. “Kas süüdistused lükatakse veenvalt ümber või kui seda ei suudeta, tuleb vastutada,” ütles Kiik.

Miks võtab sel teemal sõna Kiik, kellel on oma ametkond, ja kes pole ammugi enam peaministri nõunik? Mida ja kui palju teab ta tegelikult maaeluministeeriumis juhtunust? Ta pole isegi milleski kindel, öeldes “juhul kui süüdistused osutuvad tõeks…”

Võiks ju samamoodi öelda, et juhul kui osutub tõeks Reformierakonna ministrite osalus rahapesus, tuleb nad vangi panna. Aga kuni seda tõestatud pole, räuskavad nad endiselt edasi. Mart Järviku suhtes aga pole mitte ükski süüdistus tõene, vaid need on opositsiooni ja meedia pöialdest välja imetud.

Koalitsiooni kodurahu huvides võiks need inimesed, kes asjas otseselt sees pole, pisut tagasi tõmmata ja lubada asju ajada neil, keda asi otseselt puudutab. Tanel Kiik aga lülitub otseselt rünnakusse opositsiooni poolel.

Nii ongi koalitsioon olukorras, kus osa poliitikuid püüab omasid kaitsta, teised aga lähevad kaasa valitsuse õõnestamisega.

Täiendatud! Ka Isamaa on võtnud jõulise positsiooni oma partneri ründamisel. Justiitsminister Raivo Aeg tegeleb pidevalt EKRE blokeerimise ja halvustamisega ning Isamaa Riigikogu fraktsiooni esimees Priit Sibul süüdistab Postimehes rahvuskonservatiive paljudes pattudes. EKRE on sattunud nahahoidjate seltskonda, kus pidevalt tuleb karta nuga selga, mis koostööpartnerite puhul peaks olema siiski välistatud.

UU

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused