Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kolumnist: meedia kasutab Kaja Kallase kergitamiseks nippi, kus tema sisutühjad sõnad on kõrvuti tähtsate tegelaste omadega

-
31.05.2022
Delfi toimetus
© Uued Uudised

Kolumnist Karl Olaf Rääk nimetab Delfi lugu “Üle noatera: Euroopa kehtestab naftaembargo Venemaale, Ungari vastuseis seljatati” üheks järjekordseks rämedalt kallutatud artikliks Raimo Poomilt.

“Jäetakse mulje, nagu Ungari peaminister oleks mingit rumalat jonni ajanud. Tegelikult tegi Orban seda, mida iga riigi peaminister peaks tegema– seisis oma riigi ja rahva huvide kaitsel. Seisis vastamisi 26 vihase riigijuhiga ja saavutas võidu. Saavutas selle, et merepiirita riigid saavad ajapikendust, et oma energiavarustus ümber korraldada.

Ainult lammas laseks oma riigi energiakandjatest ilma jätta vaid selleks, et hurrahüsteeriaga kaasa joosta. Samal ajal suuremad riigid ei mõtlegi enda energiaoste vähendada.

Meie pioneerist on midagi sellist lootusetu oodata. Tema istub oma tardunud naeratusega ja noogutab kõige hoogsamalt kaasa.

Muide, meie riigi poolt toidetav ajakirjandus kasutab Kaja Kallase haipimiseks kavalat nippi: tema lühilaused pannakse samasse ritta tuntud riigipeade omadega, nagu oleks tegemist sama kaliibri ja mõjuga sõnavõttudega.

Reaalsuses annab Kallas oma intervjuusid nurga taga, kas spetsiaalselt kohale läinud Eesti või mõne kohaliku maakonnalehe ajakirjanikule, kes tühjas fuajees igavleb. Tähtsamad meediamajad jätab segaduses sekretäri imagoga naisterahvas, kes riigijuhtide vahel eksleb, täiesti külmaks.”