Koroonapiirangud panevad inimesi otsima maid, kus need on vähem ahistavad

Repliik,
©UU

Pandeemia on küll ülemaailmne, kuid ilmselt oskab osa riike teha paremaid otsuseid, mistõttu lähevad Eesti inimesed ajutiselt sinna.

Sotsiaalmeedias kirjutab üks naisettevõtja: “Kallid sõbrad, tegin otsuse, lahkume veidiks Eestist, see, mis toimub pole normaalne – kuigi normaalsus polegi minu elu põhieesmärk. Ma oleks nagu vang omaenda riigis, olen maksnud tohutuid makse ja töölistanud sadu inimesi – ametlikult.

See kõik on ajuvaba, mida mõned korraldavad ja mulle see ei sobi, ei inimese ega ettevõtjana. Terveid inimesi piiratakse, maksvaid inimesi piiratakse… laseme kõik veega alla ja vaatame mis saab?”

See naine ei kirjuta küll, kuhu ta Eestist läheb, kuid tõenäoliselt on ta leidnud koha, kus piirangud on vähem pärssivad. Ja sama tõenäoliselt pole Kaja Kallase valitsus sellise emigreerumisega arvestanud.

Piirangud aga karmistuvad. Valitsus kiitis neljapäeval heaks täiendavad piirangud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks, nii tuleb alates reedest kanda maske ka avalikes siseruumides.

Reedes laieneb maskikandmise kohustus siseruumides kõikidele kontrollitud tegevustele ja asukohtadele, maskikohustus rakendub kõigile, kes on vähemalt 12-aastased, edastas valitsuse pressiesindaja.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused