Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kui erakonna hääli peetakse enda omadeks

-
25.10.2021
Siim Umerov

Nagu teada, lahkusid pühapäeval rahvuskonservatiivide ridadest mitu inimest, kes olid erakonna nimekirjas oma volikogu koha kätte saanud, kuid sellest loobuda ei kavatse.

Kadrina vallas enam hääli saanud Siim Umerov kirjutas Facebookis, et tema olevat saanud isikumandaadi. Samas on just selle postituse all päris mitu kommentaari, milles inimesed ütlevad, et valisid ta just EKRE nimekirjas kandideerimise ja mõistagi ka noore mehe aktiivsuse tõttu. Mis aga eriline – nad olevat soovitanud teda valida ka oma lähedastele, vanematele inimestele.

Seega – noor mees sai hääled suuresti erakonna maine tõttu ja osaliselt kahtlemata enda isiku baasil. Aga ilmselge on see, et volikogusse pääses ta EKRE toetusel ja tema valguses. Nüüd aga räägib noor mees sellest, et need hääled olevat vaid tema omad.

On kurb, kui värskelt poliitikasse läinud noor mees alustab sealset karjääri ebaeetiliselt. Ilmselt siirdub ta nüüd edasi mingisse liberaalse erakonna toiduahelasse ja saab ehtsaks “poliitikuks”, hääbudes ruttu, nagu Priit Toobal või Jaanus Raidal omal ajal.

Samamoodi peab Kairet Remmak-Grassmann oma kohta Tallinna volikogus enda võiduks, kuigi pääses sinna erakonna esinumbrina ja Andres Raid sai temast rohkem hääli.