Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kui Kaja Kallas ei oska küsimustele vastata, ütleb ta: mida te ise valitsuses tegite

-
15.02.2021
Kaja Kallas

Peaminister Kaja Kallas puterdab Riigikogu ees esinedes palju ja kui tal mõne EKRE saadikute küsimuse peale vastust pole, siis tuletab ta meelde, kuidas asjad olevat eelmises valitsuses toimunud. Samas väitis ta oma esimeses esinemises peaministrina Riigikogus, kui talt küsiti RE ja sotside riigivaenulike ettepanekute kohta abielureferendumi eelnõu juurde, et see olevat minevik nagu mullune lumi ehk milleks seda meelde tuletada.

Samas tuleb talle “mullune lumi” ainsana meelde siis, kui ta ei oska küsimustele vastata ja peab kuidagi välja rabelema. Või siis asub Kallas arutlema küsija eetilise poole üle. Mõned näited valitsuse infotunnist.

“Kõigepealt teie sissejuhatuse kohta. Jääb mulje, justkui teie ei toetaks eestikeelset haridust. See on mõnevõrra üllatav, ausalt öeldes. EKRE on tavaliselt seda öelnud. Aga tõepoolest räägitakse seda, et te üritate kuidagi minna Keskerakonna valijatele järele. Tehke seda ikkagi nii, et hoiate oma oma liini.”

“Siis kui astus ametisse EKRE, Isamaa ja Keskerakonna valitsus, siis teie abikaasa ütles “Aktuaalses kaameras”, et Reformierakonna valitsusest väljajätmine on väärtus omaette.”

“Ma juhin tähelepanu, et eelmine minister oli ametis väga pikalt ja ühegi sellise strateegiaga välja ei tulnud…”

Selliseid ütlusi tuleb Kaja Kallaselt palju ehk siis on tal käpas Kiire ütlus Tootsile: “Mis sa ise meie ristjatel tegid!”

Väidetakse, et parim kaitse on rünnak, kuid Kaja Kallase rünnakud ei näita mitte sedavõrd kaitset, kui varjavad tema täielikku ebakompetentsi.

Väide, et “Teie tegite ka!” ei ole peaministrile sobiv argument, sest see tekitab igal juhul lisaküsimuse: “Miks te siis ei taha meist paremad olla?”