Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti põhiseadusest lähtudes võib äärmuslasteks pidada sotse ja Eesti 200 poliitprojekti

-
19.10.2021
Just seda praegu Eestis tehakse – et eestlastele jääks ainult nende pastlad ja kannel.
© UU

Pärast valimisi on kaks erakonda, sotsid ja Eesti 200, nimetanud EKRE-t koalitsiooni loomise kontekstis äärmuslikuks, kuigi tegelikult  kehtib see määratlus paremini nende endi kohta.

Muidugi on igal poliitilisel jõul õigus määratleda, kes on nende silmis äärmuslased. Kindlasti olid 1917. aastal Venemaal võimu haaranud bolševikele äärmuslasteks kõik nende vastu sõdinud valgekaartlikud jõud ning 1940. aastal Eestis võimu haaranud juunikommunistidele kõik iseseisvuslased.

Eesti põhiseaduses on kindlalt ära fikseeritud eesti rahva kestmise eesmärk, rahvusriiklus ja suveräänsus, seega on ekstremistlikud kõik need jõud, kes toetavad globalismi, multikultuursust, massimigratsiooni ja fõderalistlikku Euroopa Liitu.

Eestis pole kunagi au sees olnud ei homoseksualism ega sooneutraalsus, vaid rõhutud on traditsioonilisele lasterikkale Eesti perele. Seega on äärmuslikud hoopis nn uusväärtused, mida hakati Eestisse importima alles seitsme aasta eest kooseluseadusega.

Kui lähtuda neist ideaalidest, mille alusel loodi Eesti riik 1918. aastal, siis praegu on normaalsuse poolt ainult EKRE, kõik teised erakonnad kisuvad suuremal või vähemal määral ekstremismi suunas ning kõige äärmuslikemaks võib pidada sotse ja poliitprojekti Eesti 200, aga ka rohelisi, kes edendavad neomarksistlikke “väärtusi” ja globalismi.