Kui rääkida Helmede poliitperest, siis tuleks jutuks võtta ka Kallaste sarnane kooslus

Repliik,
©Scanpix
Mida ütleksid praegused kisakõrid siis, kui see tandem võimule pääseks? Et Kallased valitsevad Eestit?

Kuivõrd rünnakud EKRE vastu on endiselt kõrgpunktis, vihanooli aga napib, siis räägitakse palju “Helmede poliitperest”, ja seda korruptiivses käsitluses.

Jah, praegu on valitsuses siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helme, kes on isa ja poeg, pealegi on Riigikogus ka Mart Helme abikaasa Helle-Moonika. Ja mis siis sellest?

Käepärast on ju kohe võtta teine poliitpere, isa ja tütar Kallased. Saanuks Kaja Kallas peaministriks, olnuks ka seal umbes sama “korruptiivne” seis, sest tema isa Siim Kallas juba on tugeva positsiooniga asespiiker. Kas needsamad Helmede kritiseerijad ka siis sõna võtaks, kui oleks isa-tütre kombinatsioon asespiiker-valitsusjuht? Et Kallased valitsevad Eestit?

Eesti võimupoliitikas on olnud palju lähisugulasi, näiteks ka Aadu Must-Kadri Simson, Savisaared ja Repinskid, ning kui poliitilised seisud panevad aktiivsemad poliitikud võimupositsioonidele, siis võib tõesti juhtuda, et lähisugulased on võimutüüride juures. Kuni aga Eesti seadused seda lubavad, ei tohiks see probleemiks olla, kuid Helmede puhul tehakse meedia abiga kõik vastuoluliseks.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused