Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kuidas hakkab kliimaneutraalsus kaitseväge mõjutama – kas hakkame ka Vene kindralitelt tankides biokütuse kasutamist nõudma?

-
08.10.2019
Millal tulevad kliimaneutraalsed sõjalennukid? Pilt on illustratiivne.
© UU

Kliimaneutraalsuse propaganda kubiseb mitte ainult küsitavustest, vaid ka arvukatest vasturääkivustest.

Erik Tohvri arvamusloos “See on vaid ühesuunaline tee” on üks oluline mõte: “Rootsi teismelise koolitüdruku kirglikud üleskutsed maailma tagasipööramiseks elusäästlikule rajale on head ja õiged, aga paraku utoopilised. /…/ Midagi vajalikku radikaalselt piirata või sootuks ära keelata maailmas, kus ei suudeta isegi sõdu vältida, poleks võimalik ka siis, kui selleks leiduks vajalik jõud.”

Tegelikult on neis kahes lauses üks oluline sõna – selleks on “sõda”. Ja ka see mõte, et me ei suuda isegi sõdu ära hoida, koos nende laastava (ja keskkonnavaenuliku) tulemiga.

Mitme riigi kliimapäästmisplaanides on lõpetada bensiini- ja diiselmootorite kasutamine aastateks 2035 või 2040 – enamasti nähakse pääsu elektris või ka biogaasis. Millele aga läheb üle armeede sõjatehnika – kas paneme tankidele elektrimootorid ja kasutame hävituslennukites solkbiokütust?

Sõjaväed on tohutu suure masinapargiga, nende tehnika vajab võimsaid mootoreid, millega saaks maastikke läbida ja mille kütus peaks vastu ekstreemsetes oludes, nad peavad pidevalt harjutama ja seega ka saastama.

Kas kliimavõitlejad kavatsevad oma tähtaegadeks sõjad lõpetada? Või sunnivad nad sõjaväelasi tankidel aeg-ajalt juhtmega akusid laadima? Kas kliimaliikumine Extinction Rebellion saadab oma aktivistid Süüria rinnetele protesteerima saastamise vastu sõdimise kaudu?

Sõjad, millele inimkond pole suutnud (ja ilmselt ei suudagi) lõppu teha, ongi kliimaneutraalsuse üks suurimad vaenlasi. Nende vastu ei aita isegi Greta Thunberg, kelle sarnaseid sureb sõjapiirkondades iga päev sadu.

Siit ka küsimus – kuidas hakkab kliimaneutraalsus mõjutama NATO liitlaste ja sealtkaudu ka Eesti kaitseväe tehnikat, edasi ka kaitsevõimet ja julgeolekuolukorda? Sest võib täiesti kindel olla, et Vene (Põhja-Korea, Hiina, Iraani jt) kindralid oma lahingumasinate mootoreid keskkonnasõbraliku solkkütusega rikkuma ei hakka. Ei ole aga sugugi võimatu, et Saksamaa seevastu hakkab nõudma mittesaastavaid (keskkonnaneutraalseid) tanke või sõjalaevu.

Samas hoiab Prantsusmaa tuhandeid sõdureid (ja nende kasutatavat tehnikat) tänavatel, kaitsmaks ühiskonda islamistide eest, kelle pommid kisuvad võrdselt ribadeks nii veganeid, kliimavõitlejaid, sallivuslasi, rändepakti toetajaid kui ka teisi Lääne ühiskonna produkte, kes nõuavad nüüd juba barrikaadidel lammutavaid kliimaotsuseid.

Ehk mõtleb keegi välja, kuidas pidada kliimaneutraalset sõda – näiteks Süürias või Jeemenis. Sest kus maailma otsas uus sõda ka ei puhkeks, lakkavad seal kohe olemast kõik need läänelikud pseudoõilsad “väärtused” ja absurdsed kampaaniad.