Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kuidas Joe Biden ja Kaja Kallas Olev Remsut alt vedasid

-
17.08.2021
Remsu unistused purunesid Kabulis – vähemalt alumist lippu seal enam ei näe.
© Scanpix

Tuntud vasakliberaal Olev Remsu kirjutas mullu 3. novembril, USA presidendivalimiste päeval: “Loodame, et Trump kaotab. Siis jääb ka EKRE-st järgi vaid paha hais”, lisades, et “Maailm on lolliks läinud. Ehk see lõpeb täna?”

Remsu on igati petta saanud. EKRE on hetkel populaarsuse tipus, kaporatuuri manöövritega võimule saanud Kaja Kallase valitsus aga on ennast näidanud mannetuna nii koroonaviiruse tõkestamisel kui vaktsineerimise korraldamisel. Seda, et PortoRollo valitsusega pole rahul tema toetajadki, näitavad mõlema võimuerakonna madalad reitingunumbrid.

Remsu lootused on põrutada saanud ka välispoliitikas – vana Joe Biden tormab ühes jamast teise. Juulikuus tuli tema lubaduste peale USA-Mehhiko piirile 200 000 migranti, kelle vastuvõtmine käib riigile üle jõu.

Biden reetis Kremlile Ukraina, Poola ja kogu Ida-Euroopa, võttes maha Trumpi kehtestatud sanktsioonid gaasijuhtmele Nord Stream 2. Ameerika vägede väljaviimine Afganistanist aga kujunes tõeliseks fiaskoks, paralleele hakati tõmbama (ja need olid silmnähtavad) ameeriklaste taandumisega Saigonist 46 aastat tagasi.

Maailm on pärast Trumpi ja EKRE võimult lahkumist veelgi lollimaks läinud. See tendents ei lõppenud 3. novembril, vaid hakkas siis just süvenema.

Nagu näha, ei ole Remsujevi unistused täitunud. Ega täitugi. Aga mine tea, ehk on need tema silmis hoopis suured saavutused – koperdav Kaja Kallas ja reeturlik Joe Biden.