Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kuidas ma valitsuse Ukraina-poliitika emissariks hakkasin

-
21.05.2024
Selliseid sõjaplakateid Tallinna linnaruumi paisates ei mõelnud “kunstnikud” sellele, millist mõju avaldavad need Lääne investoritele.
© UU

Financial Times kirjutab värskelt sellest, kuidas peaminister Kaja Kallas ei välista Eesti kaitseväelaste saatmist Ukrainasse. Hea uudis ju, otsustasin seda jagada meie kortermaja ukrainlastega.

Ukraina mehed ehk Kaja Kallase määratluse järgi “venekeelsed ukrainlased” teevad suitsu kangi all. Olen nendega põgusalt vestelnud, seekord tegin poliitloengu.

Kõigepealt rääkisin sellest, et meie peaminister saadab ilmselt meie sõdurid Ukrainasse. Mehed mõmisesid ükskõiksuse- ja heakskiiduseguselt. Pillasin möödaminnes, et läheme nende eest sõdima. Piinlik vaikus.

Edasi rääkisin optimistlikult, et ilmselt ei pääse ka Eesti sõjast, mainisin ära, et Putin võib just Baltikumis NATO-le testi teha ja lisasin sõjakalt, et meie oleme valmis. Mina vabatahtliku kaitseliitlasena ka. Ja eks siinsed ukrainlasedki annavad oma panuse Putini purustamiseks.

Neile aga soovitasin mõelda perede saatmisele kusagile lääne poole, sest võib juhtuda, et kõiki rakette meie ja liitlased alla lasta ei suuda ja mõni ronib läbi, tekitades purustusi, nagu talvised plakatid Tallinna linnaruumis näitasid.

Mornid mehed ei tahtnud enam vestelda ja läksid laiali. Ilmselt kadus suitsunälg ära. Aga võib-olla läksid kohvreid pakkima.

Poliitikas tuleb kõigest ausalt rääkida, eriti sõpradega Ukrainast, kellele me peavarju anname.

Jüri Kukk, toimetaja