Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kuidas meedia suukorvistamine liitlased tülli ajas

-
06.05.2022
Nii juhtuski.
© Erki Evestus

Eestis on meedia ikka liberaalsele valitsusele truu olnud ja seda on ka prokuratuur, vähemalt siis, kui tegu on ühe opositsioonierakonna neutraliseerimisega – seda “ehmatavam” on, et need nüüd tülli on keeranud. Hea pildi annavad rahvusringhäälingu pealkirjad.

Ajakirjanduse poolt:

Vandeadvokaadid: kui võim tõmbab ajakirjanikele piire, tuleb olla valvel

Jaan Ginter: Ekspressi trahvimine on üllatav

Martin Helme: prokuratuuril ei tohiks olla võimalust otsustada meediasisu üle

Prokuratuuri poolt:

Minister Maris Lauri: ajakirjandus ei tohiks menetlusi kahjustada

Juhtiv riigiprokurör Taavi Pern: prokuratuur hoiatas ajakirjanikke korduvalt

Riigi preaprokurör Andres Parmas: kohtueelse menetluse andmeid tohib avaldada vaid prokuratuuri loal

Keerutajad:

Peaminister Kaja Kallas ütles kommentaariks Eesti Ekspressi ja lehe ajakirjanike trahvimisele Swedbanki endise juhtkonna kahtlustuse avalikustamise eest, et on hea, kui teema kohtutes selgeks vaieldakse. Samas ütles ta, et ajakirjandus peab saama vabalt tööd teha.

“Mulle on on oluline vaba sõna kui vaba ühiskonna üks alustala. Ma usaldan Eesti ajakirjandust ja usaldan Eesti kohtusüsteemi ning loodan, et järgmised kohtuastmed räägivad ja arutavad selgeks need piird, mis on praegu küsimuse all,” ütles president Alar Karis.

Riigikohtu esimees Villu Kõve: eeluurimismaterjalide avalikustamise piirid tuleb selgeks teha.

Olukord on väga delikaatne – sinna on segatud Reformierakonna mahamagatud rahapesu, peaminister Kaja Kallas, kes ei saa tülli minna ei oma truu ihumeedia ega toetava prokuratuuriga, õigust oma äranägemist mööda tegutseda nõudev prokuratuur, ühtäkki igalt poolt peksa saav meedia, tugevalt rappida saanud ajakirjandusvabadus, mis kukkus ilmselt Piirideta Reporterite edetabelis neljandalt tagasi 15. kohale ja nii edasi. Eks näis, kuidas sellest välja tullakse…

UU